| Cirstina a întrebat:

Ce animal este mai dragut cainele sau pisica? De ce?

Răspuns Câştigător
| An0nim_1112 a răspuns:

Acum depinde si de gusturi.

Cainele:

Este cel mai bun prieten al omului si poate fi dresat.Este un animal frumos si iubitor care se ataseaza repede de copii.Cainele este un animal care necesita multa atentie si este mai greu de intretinut decat pisic. Ii trebuie plimbari, hrana si adapost.Eu aleg cainele pentru ca uneori instinctele acestuia il face foarte dragut si admirabil.

Pisica:

Este un animal dupa parerea mea frumos, dar lasa foarte mult par.Nu este la fel de greu de intretinut ca si cainele dar nici prea usor.Trebuie sa cureti mereu dupa ea si sa ai grija sa nu fuga de acasa sa o omoare un caine sau sa pateasca ceva.Este un animal dragut in felul lui dar are si mult dezavantaje.Nu il poti dresa decat cu multi multi nervi distrusi si nu este sigur ca va asculta intodeauna.

Tot ce am scris aici nu este luat din ala parte si este parerea mea. Sper ca te-am ajutatwinking

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Amandoua. Insa eu personal prefer mai mult cainii/catelusii (desi am avut si pisici). Sunt foaaarte inteligenti, fideli, credincioasi si te scufunda in dragostea lor neconditionata. In preajma lor CHIAR te simti iubit!

| irinuca a răspuns:

Eu prefer pisicile pentru că-s mai curate, mai uşor de îngrijit şi foarte drăguţe când se pun în braţe şi torc. De altfel, torsul lor are efecte terapeutice asupra omului, se spune că poate ameliora multe afecţiuni respiratorii sau dureri şi poate vindeca (în timp!) afecţiuni neurologice. Acum, nu-ţi pot garanta asta, dar mai multe studii au evidenţiat faptul că pisicile au un efect extraordinar de pozitiv asupra psihicului uman. Desigur, cred că totuşi contează dacă-ţi plac pisicile happy
În plus, pisicile simt durerea omului şi, dacă e loială stăpânului, vor încerca să o amelioreze.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Amândoi că pisica te zgârie și câinele te mușcă, amânoi au păr mult, mănâncă bobițe, și amândoi sunt jucăuș, și eu am un Labrador Retriever(alb, pui)și o pisicuță Albastru De Rusia tot pui și îi țin în casă și se înțeleg de minune că i-am cumpărat în aceași zi și cătelușul nu avea de unde să știe de pisici că era deabe născut de o săptămână, și m-am îndrăgostit total de ei!

| darrio2007 a răspuns:

Ambele.

| Floreenofficial a răspuns:

Fiecare are o parere diferita in functie de propria perceptie.
Mie imi plac mai mult cainii fiindca sunt jucausi, fideli, inteligenti si chiar te citesc, pe cand o mata toarce toata ziua fara sa-i pese de nimic. straight face

| PredatoR a răspuns:

Cainii! Dar nu aia mici ca nu-i spuort. Pisicile mi se par ca sunt doar la interesbig grin

| Oxanna a răspuns:

Cainele...
de asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0
iuuuui:X:X::X:X:X

| Puffy_1082 a răspuns:

Mie simcer imi plac mai mlt cainii pentru ca ei sunt mai inteligenti(acum nu discriminez pisicile) si omul se poate intelege mai bine cu el si un caine iti da semzatia ca ai un prieten doar ca nu iti poate raspunde cu aceleasi vorbe dar iti raspunde cu faptele pentru ca un caine este iubitor si credincios stapanului sau.

| Nimeni_6547 a răspuns:

Cainii.
pentru ca sunt frumoshi, ascultatori, inteligenti, draguti etc.
pisiciile sunt rele aveam un vecin care avea o pisica siameza si intr-o zi nu stiu ce eu facut si lo zgariat pe obraz pe maini si aproape de ochistraight face
deci cainiilove struck

| ANAANAklhnkln a răspuns:

Depinde, mie imi plac mai mult pisicile, mi se par mai afectoase, mai curate si mai usor de intretinut.cand sunt trista, vin la mine in brate si imi mai trece supararea(am 3 pisici) happy
ps:daca vrei un pisoias iti pot da eu unul, l-am salvat de afara si nu il pot pastra pentru ca am deja gradina zoo acasalaughing(3 pisici, 3 hamsteri si 2 acvarii cu pesti)
deci vb prin mesaje daca vreiwinking

| Pisicuța a răspuns:

Eu personal cred ca amandoua, cainele este prietenul omului, asa se zice, sunt loiali, pisica este si ea loiala cat de cat, dar in fine uh mai intr cat de draguti sunt, ei bine si cainele si pisica sunt dragutzy in felul lor, sper ca te-a ajutat raspunsul meu

| andreeaaa1 a răspuns:

BUna!
Mie imi plac si cateii si pisicile dar ma atasez mai repede de pisici si le ador mai mult.
D33@

| Laminin a răspuns:

Hei!
Pentru mine cainele este mai dragut happy
Gbu :]

| mary a răspuns:

Mie personal imi plac mai mult cainii. de ce? pentru ca sunt jucausi bla bla bla... faza e ca mie nu-mi place cum se dau pisicile pe langa mine. in sfarsit gusturile nu se discuta

| Geronimo9234341 a răspuns:

Cainele...mai ales Bichoni, Cockeri si Hasky.De ce? pai Bichoni sunt jucausi si ochiosi (verisoara mea are unul bolognes), Cockerii pentru ca sunt loiali si am avut unul spaniol :X:X:X si Hasky foarte draguti si protectori (are un prieten laughing )O sa imi cumpar si eu un Bichon big grin

| pwp a răspuns:

Cainele imi place pentru ca este foarte loial, iar pisicile nu imi plac pentru ca sunt lingusitoare!

| SelluMarrie a răspuns:

Mie imi plac amandoua happyinsa fiecare cu dezavantajele lui... pisica este blanda, se da bine pe langa tine insa este hoatsa, daca lasi o farfuri cu mancare pe masa si pleci, n. o mai gasesti si caini sunt dragutsi, te apara de hoti insa defectul lor este ca rod papuci.

| Me_3722 a răspuns:

Nu stiu.

| TAZ_2382 a răspuns:

Pisica, cainele este dragut doar cand este mic, pisica mai mereu; D

I'm just saying.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caine cu dintii piliti, si labutele taiate.sau un pisoi ci urechile taiate si coada scurtata de langa trup. te umfla rasul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de personalitate. Dupa parerea mea ar fi pisica sau ma rog puiu de pisica(findca pisicile sunt mai jucause). Dar sti cum se zice :"cainele e cel mai bun prieten al omului".

| Freaky a răspuns:

Pisica e mai draguta, dar cainele e mai loial omului. Poti face multe lucuri cu el. un husky e cea mai buna alegere:X

| mrclaust a răspuns:

Panda...de ce? E logic desi e printre cel mai lenes animal e super frumos.

| jedi_8834 a răspuns:

Io am o pisica, dar ee frumos sa iesi cu un caine la plimbare...cainele ee mult mai greu de ingrijit insa trebuie mai mult timp, spalat, mancat, bani mai multi cheltuti pisica ii cumperi doar mancare si restul face singura

| MisterDariusBoy a răspuns:

Pisicile :X da sa nu zgarie laughing)

| MisterDariusBoy a răspuns:

Pisicile :X da sa nu zgarie laughing)

| Hangover a răspuns:

Mie imi placfoarte mult pisicile. Eu consider ca sunt extrem de inteligente si descurcarete. Am si eu o pisica pe nume Pufulete si este extrem de dragastoasa si jucausa. Plus ca pisicile au grija de igiena lor desi eu pe Pufulete o spal. Si cainii sunt animale dragute dar pisicile mi se par foarte dragute si mai destepte. Parerea mea... big grin

| Chowder_6811 a răspuns:

Pisica. logic caine ii fain numa` cand ii mic si pisicuta tot timpu`.