| Hpzox a întrebat:

Ce as putea sa cumpar pentru pisica ca sa isi mai toceasca dinti, am fost la farmacia veterinara si mi-a spus ca os pentru pisici nu este, asa ca nu stiu ce as putea sa-i iau, musca prea tare. laughing

8 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

Cum sa-ti spun eu. uite o sa fiu sincera si directa: Pisica nu are nevoie sa-si toceasca dintii.

| guardian18angel a răspuns:

Uhm, n-ar fi bine sa i se toceasca dintii. Are nevoie de ei o groaza de timp sa manance fel si fel de chestii, daca suna cat de cat okay ce zic.

Mai degraba dezvat-o sa te mai muste. Mai da-i cate una chiar cand musca, peste cap, fund :p si eu am pisica si de cate ori ma musca sau zgaria faceam asa. Acum cand vrea sa se urce la mine pe scaun, nu ma mai prinde de pantaloni sau sa ma zgarie pe picioare... practic nu-si mai scoate ghearele :p decat dac-o iau eu sus, sau se poate urca fara sa ma atinga.

Ai grija de ea happy

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Ai putea să-i iei o jucărie de cauciuc în forma de şoarece, sau un inel pentru bebeluşi, care li se dă să-l molfăie în perioada când le dau dinţii, şi să ataşezi de un băţ, pe care să-l plimbi prin faţa lor (ca să le forţezi să-l muşte şi să-l mestece, altfel nu ar fi interesate).
Dar să nu fie ceva prea dur, ca un os pentru câini, ţine cont că pisica ta nu are dantura la fel ca cea de câine & nu are aceleaşi "apucături", să roadă oase.

| KatyyLWA a răspuns:

Nu poti face nimic + ca ii vei face rau si pisicii tale...cat este mica orice pisica musca pentru ca are chef de joaca dar cu timpul nu va mai vrea atat de mult sa se joace sau sa te muste...Si zis acelasi lucru si despre gheare:sa nu le tai!

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Fa-i cu pila!laughingNu stiu nu am idei! Dai sa manance o piatra cu un miros de mancare!

| omy_9418 a răspuns:

Pai ideea este ca animalele sa nu isi toceasca dinti, pe la 10 ani, nu vor mai avea pe ce sa manance daca li se tocesc dintii.Intreaba si un veterinar iar el iti v-a spune la fel.nu fa greseala sa ii dai lucruri ce ii tocesc dintii, dai mancare de pisici uscata, i se vor tocii dinti putin de la macarea uscata, funda?

| glitchMirror a răspuns:

Mușca!
Păi te mușca doar dacă te joci cu ea într-un anumit fel, că doar nu-i pisică diabolică să vrea să te omoare.
Nu bate săracu animal.Mai bine inveți cum să-i citești și anticipezi mișcarile.

| mayucka01 a răspuns:

Eu zic ca e mult mai bine daca intrebi un veterinjar lucrul asta.Credema stiu am avut o multime de animale.Dai sa roada o jucarie de cauciuc dar ai grija sanu se toceasca prea tare pentru ca la batranete nu va mai putea manca. Sper ca te-am ajutat!