| Bonbardieruldeweekend a întrebat:

Ce ati alege kfc sau mcDonald's? Si care este motivul? Amandoua sunt aproape aceleasi chestii, sa zicem, dar toti sunt foarte convinsi intr o directie si nu stiu care este motivul, dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| ancaelena24 a răspuns:

Depinde de experienta si obisnuinta fiecaruia. Poate avea legatura cu pretul, servirea sau gustul particular al persoanei respective cand decide care din cele doua ii este favorabila. Spre exemplu, desi in mod obiectiv pot spune ca da, Mc-ul si Kfc-u se ocupa de aceeasi nisa, mai precis fast food, eu voi alege Mc-ul intrucat este centrat indeosebi pe sandvisuri/hamburgeri etc. si am impresia ca, la nivel comparativ, gustul cartofilor prajiti e cel mai bun acolo, si cafeaua, desi daca am de ales e de la Starbucks, nu e rea deloc. Mai mult, in partea de tara in care ma aflu meniurile asemanatoare dintre cele doua sunt mai ieftine a mc. O cunostinta de a mea insa spune ca nu exista termen de comparatie datorita aripioarelor si mai toatelor produse din pui de la kfc.Este de asemenea de parere ca in general cei de la Kfc sunt mai amabili decat in restaurantele de la mc. Personal nu am sesizat, dar vezi, totul tine de gust de perspectiva unica a fiecaruia.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e sa aleg kfc. Macar carnea la ei arata a carne. Nu e o posta prajita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi sa aleg intre kfc si mc, as alege mc.
la kfc, cheeseburger-u ala, e aiurea rau, dulce, cu pui.
Si bucket-u ala, cat poti sa mananci pui gol asa?
o bucata 2 maxim.
Si mananc numai un singur lucru.
cheeseburgeri 4 sau 5, ketchup maioneza, o portie de cartofi, si un cola mare.
O data pe luna. laughing

| Aube a răspuns:

Daca e sa aleg... mananc acasa happy
Mi s-a intamplat o singura data sa mananc la McDonald's pentru ca eram in alt oras si imi era foame. Iar altceva nu gaseam in zona. Am luat doar o portie de cartofi prajiti simpli, pentru ca altceva nu imi inspira incredere. La KFC inca nu am intrat, dar stiu ca au aceleasi produse. In rest, tine de gust si... de moda.

| Elyiela a răspuns:

Eu as alege KFC. Nu stiu, asa mi se pare mie, mai bun. Mi se pare mai proaspat la kfc decat mc.