| mirunikiubitzica a întrebat:

Ce credeti de fumat eu personal am incercat si nbu gasesc prea multe lucruri bune la aceasta activ itate

Răspuns Câştigător
| Gorillaz a răspuns:

Buna, pentru inceput fumatul nu e o activitate, e un drog, fumatul e absolut o mare prostie si care mai costa s f mult si dauneaza f mult, tin minte cand tigarile erau 3 lei, stiti de ce costa acum peste 10 lei? pentru ca statul a vrut sa ne faca sa nu mai fumam iar noi ca prostii nu bagam asta in seama si in loc sa luam ceva bun si sanatosde banii aia luam ceva care poate ne face sa uitam de probleme dar care nu le rezolva, ne linisteste fumatul? da, dar ne dauneaza deci nu ne ajuta deloc, cei care folosesc tigarile ca sa se linisteasca au minte de gandac, cei ca tine care incearca sa vada cum e tigara sunt slabi psihic, cedeaza usor, daca n ai gasit nimic bun, foarte bine, nu mai baga niciodata tigara in gura ca nici nu e pe acolo ceva bun, doar 40 000 produsi cancerigeni, ce ai de gand, sa stai cu un grup de fumatori pentru ca par mai cool si mai rebeli sau o sa stai cu niste prietene care oricum daca nu fumeaza au alt mod de a gandi (referitor la ce am spus mai ssus ca cedeaza usor sisunt slabi psihic- lucru care determina si inteligenta unei persoane ), daca ma intrebi daca am fumat raspunsul e nu, nu vorbesc din experienta, doamne ajuta, pentru ca nu o sa bag niciodata cacatul ala in gura, la fel si cu narghileaua care e periculoasa in aceeasi masura daca nu mai rau, cei care considera ca narghileaua e mana cereasca fara prostii fara sa ti faca niciun rau sunt prosti, terminati, pe care i a batut soarta, deci repet nu vorbesc din experienta dar ma lupt impotriva tigarilor pentru ca le stiu efectul, sper ca te multumeste raspunsul

19 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. nu gasesti prea multe lucruri bune? true deoarece nu exista! fiecare tigara iti face rau! http://www.trilulilu.ro/pipal23/e4c989c3a7183f

alaturi de nicotina, fumatorii mai inhaleaza aproximativ 4000 de substante chimice. Multi dintre acesti compusi sunt agenti activi chimici, ce cauzeaza modificari majore in organismul uman. Fumatul afecteaza aproape fiecare organ al corpului, conducand la instaurarea multor afectiuni si boli.
cele mai importante chimicale sunt : gudronul (daca esti fumator activ, pe an,, mananci'' o cana de gudron, avand in vedere ca gudronul este bun pentru asfaltarea drumurilor, nu pentru caile noastre respiratorii! ), monoxid de carbon -gaz fatal, cianida de hidrogen pe care plamanii tai nu o pot curata, radicalii liberi ce conduc la obstructiile arterelor, metale ca arsenicul si nu imi mai aduc bine ce. oricum nu cred ca vrei sa inhalezi arsenic care este folosit pentru omorarea sobolanilor, si compusi radioactivi cancerigeni. cum iti suna Radioactiv? nu este in niciun caz pentru plamani.

daca tu vezi vreun lucru bun in asta da-m stupid pls:|
sper ca te-am ajutat

| Pirkko a răspuns:

Pai, nu te forteaza nimeni! Nu mai imita ce vezi in jurul tau!

| thealchemist a răspuns:

Pai ce ai putea gasi bun in afara de cazul in care iti place ideea de a face cancer?

| RфZaημtzα a răspuns:

Mie mi se pare o nebunie.Irosesti timpul si banii, u ca parintii mei nu ar fuma...dar nu le pot eu impune pentru ca nu trebuie sa ne uitam gradele.Te sfatuiesc sa-ti pastrez corpul sanatos fara sa-l imbacsesti cu tot felul de minuni.Sanatate!

| Bogdanux a răspuns:

Bani aruncati degeaba.De 10-12 lei mai bine beau ( daca se vrea o alternativa) sau ii pun deoparte.

| Luissa123 a răspuns:

Fumatul ataca grav sanatatea deci practit e o irosire fara rost a timpului...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mi se pare o idiotenie.
mai ales ca tata fumeaza, tuseste destul de rau si costa o gramada de bani tigarile.

decat sa fumezi un pachet (10 lei), mai bine iti cumperi 3 ciocolate, nu?

| Catheryne a răspuns:

Cred ca este o mare prostie, nu-i pot intelege pe fumatori ce placere gasesc in a trage fum in piept. happy

| BogdyBogdan a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita sa te apuci de fumat deoarece ele costa destul de mult si iti strici si sanatatea...

| Nyghtshadow a răspuns:

E vorba de o alegere personala. Daca iti place sa fumezi, fumeaza, daca nu, nu. Am o gramada de prieteni care fumeaza si nu ma deranjeaza fumul lor de tigara insa eu personal nu fumez fiindca nu imi place. Oamenii fac multe lucruri chiar daca nu sunt bune pentru sanatatea lor. Consider ca cel mai bine e sa ii lasi pe fiecare sa decida ce vor sa faca cu plamanii lor.

| bkb300 a răspuns:

Crede-ma oricie s-ar intampla sa nu mai fumezi niciodata fumatul e ca drogul, e ca dracu daca imi permiti sa spun asa te pacaleste sa tea apropi de el si cu cat te apropi te inbolnavesti mult mai rau.Mai bine bei un suc desi nici acestea nu sunt sfante. Sper ca o sa imi asculti sfatul si te rog sa transmiti mesajul mea la cat mai multa lumea mai ales la cei care fumeaza deoarece fumatul poate duce la moarte.

| DrummerDreams a răspuns:

Fumatul in primul rand dauneaza grav sanatatii, in al doilea rand dauneaza plamanilor si i al treilea rand te incarunteste si imbatraneste. Mie nu mi se pare nimic interesant in a fuma. Este bine sa nu fumezi. Mie mi se pare ca oamenii care fumeaza de fapt au obsesie tonguetongue si apoi e greu sa te lasi de fumat!winkingtonguehappy

| RoxyAngel a răspuns:

N-am incercat dar clar uras tigarile.

| vladutz1995 a răspuns:

Nu este nimic bun... dar cu timpul intervine dependenta... si dupa esti constient cati face rau dar nu te mai poti lasatongue asa ca lasa tingarile ca nu sunt bune de nimic

| flo97 a răspuns:

Eu nu am incercat dar nici nu cred ca o voi face, in primul iti distrugi plamani, si in al doilea rand e o risipa totala de bani, parerea mea

| Lorryyyy a răspuns:

Nu ai ce gasi bun la fumat pentru ca tutunul dauneaza grav sanatatii! Funda? big grin

| AnckPuff a răspuns:

Nu e fain sa fumezi mai ales ca iti scade viata cu cateva saptamani sau zile depinde cat de mult fumezihappy

| Alandalaa a răspuns:

Cam nimic, dar sunt ca drogurile, devii dependent. Cred ca toti zicem "noi nu, noi putem, daca fumez una azi, maine alta nu se intampla nimic", dar nu e asa deloc. Am fumat si eu ceva timp si e destul de aiurea...

| mirunikiubitzica explică:

Oare asa sa fie?