| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

.am cunoscut un baiat,imi este simpatic,dar am un mic semn de intrebare.mi-a povestit ca fiind libertin,a incercat multe lucruri la viata lui, inclusiv a fumat iarba. poate si altceva..credeti ca se poate sa se fi lasat de acest lucru? se poate apuca oricand iar? este mai bine sa ma indepartez de el?

6 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Cand vine vorba de o relatie, daca tu te simti jenata de un lucru de genul asta, e alegerea ta sa te indepartezi sau nu. Daca esti ok cu treaba aia, stai cu el. Daca te simti aiurea, nu. Raspunsul nu il poti gasi la straini.

Eu si prietenii mei mai fumam iarba ocazional si suntem membri productivi ai societatii, de exemplu. Iarba nu creeaza dependenta, ca exemplu fiind faptul cu nu am fumat nimic de juma de an si nu ne-a apucat pe nici unul pandaliile laughing

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Cel mai bine e să învăţăm să luăm astfel de decizii singuri. Ştii ce ne poate ajuta? Să ne stabilim dinainte o listă cu lucrurile ce le-am aprecia la persoanele apropiate, şi mai ales cu privire la cineva cu care am dori să începem o relaţie. Mulţi tineri nu fac asta şi încep o relaţie din cele mai naive motive fără să se gândească prea mult la ceea ce preţuiesc. Însă atunci când ştii concret ce aştepţi de la cine, e mai uşor să înţelege dacă o persoană ţ-i se potriveşte sau nu.

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu sa te lasi de asa ceva, de regula persoanele de acest gen se mai drogheaza din cand in cand ocazional.
Fi atenta aparentele insala, poate este raul intruchipat deghizat in ceva simpatic.

| mircea22b a răspuns:

Fumatul de iarba e cam ca pishu pe geam

| MasterKush a răspuns:

Daca spune ca doar a "incercat" nu are treaba, nu ar avea de ce sa se "lase" si depinde ce fel de iarba, daca a fumat etnobotanice ar avea sanse sa mai fumeze, dar de la marijuana nu se instaleaza dependenta. Multi oameni incearca de curiozitate, dar dupa nu mai au nici o treaba.
Acum depinde de el, mai poate fuma din cand in cand si nu vad o problema in asta, sau poate nu va mai fuma.
PS: Nu ii asculta ca e o dependenta din asta, multi au incercat si nu au mai vrut a doua oara. Daca a fumat O DATA nu inseamna dependenta.

| Aby33221 a răspuns:

Eu zic sa te indepartezi de el poate tu te simti prost cand iti zic eu sa te indepartezi si... dar o sa vezi ca mai tarziu cand o sa-l iubesti foarte tare si el o sa se drogheze fiindca (asta ese o dependenta, el nu mai poate sa se opreasca din a se droga) Iar tu iti vei da cu pumnii in cap pentru ca vezi ca e prea tarziu si ca nu te-ai despartit de el la timpul potrivit! Bafta:*