| xXAnnoyingOrangeXx a întrebat:

Ce este betamina? Este un fel de sedativ pentru animale? (nu ma refer la ketamină)

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Povidon iodinat(betamina)-este un antiseptic local sub formă de soluție, folosit în medicina dentară fiind recomandat pentru igiena cavității bucale.Ketamina este un anestezic general, folosit în majoritate pentru începerea și menținerea anesteziei disociative.Ketamina induce o stare asemănătoare unei transe, având în același timp efecte puternice analgezice, sedative și de pierdere a memoriei.Acestea sunt diferite si au alta acțiune asupra omului, posibil și animalelor.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dezinfectant bun si pentru oameni, si animale.

Răspuns utilizator avertizat