| anonim_4396 a întrebat:

Ce hrana trebuie sa ii asigur unei broaste testoase? (de apa)

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Pei ea uneori din cate stiu se hraneste si cu frunze, frunze proaspete, si mai ales viermi, si mai ales mormologi, si beau apa mai mereu, si mai ales cumpara mancare de la un pet shop.Ai grija de eahappy

| kh1ss a răspuns:

Mergi la un pet shop si iti spune.

| adyth a răspuns:

Ai mare grija de ea... sunt sensibile si trebuie sa aiba conditii optime. a da.si daca poti. evita hibernarea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut o broscuta. Hrana se da in functie de varsta. A mea era pui/micuta si ii dadeam mancare cumparat de la magazin, ca niste viermisori morti...cu timpul, atunci cand va creste, poate manca varza dar si carnita, dar asta cum am mai spus depinde de varsta ei.
Cel mai bine cum ti-a sugerat si "kh1ss", este sa te duci la un pet shop, dar sa ii specifici "varsta" broscutei.
Eu i-am mai cumparat si un ulei pentru carapace cu calciu. Vezi ce iti mai poate recomanda.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niste viermisoi de la magazinul de animale unde au broscute...am si eu 2 broscure una e mare si una e mica uaia mica mia cumparato mami si aia mere am primit-o aia mere o nebuna si aia mice la fel sunt niste nebune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unei testoase de apa trebuie sa ii dam carne si legume

| silvia22 a răspuns:

Eu nu stiu dar eu acasa am o broscuta de balta si nu am idee cu ce so hranesc daca are cineva ceva sa-mi spuna daca stie scrietini