| rocky_2741 a întrebat:

Am visat azi broaste testoase foarte multe broaste testoase ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| apalipis a răspuns:

BROASCA TESTOASA- Broasca testoasa simbolizeaza intelepciunea, increderea, longevitatea si loialitatea. Daca visati o broasca testoasa s-ar putea sa fie nevoie sa nu va grabiti in a incepe o relatie. De asemenea, mai semnifica faptul ca, pentru a trece la un alt nivel din viata dumneavoastra este nevoie de rabdare si efort. Mai poate indica faptul ca incercati sa va ascundeti de problemele reale ale vietii sau ca va puneti un scut in fata si nu le permiteti celorlalti sa intre in contact cu dumneavoastra. Daca visati ca sunteti urmariti de o broasca testoasa acest lucru semnifica faptul ca incercati sa va ascundeti de o confruntare in viata reala fie cu o persoana, fie ca va este teama sa incheiati o legatura sau o asociere care nu este profitabila.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește dicționarul de vis pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| riccardo1999 a răspuns:

Prevestire de succese si viata lunga;

broasca- sanatate, viata lunga, prosperitate.

Vazuta in vis, broasca testoasa prevesteste viata lunga si plina de noroc.

| isabella_7213 a răspuns:

Si eu am visat broaste testoase mai demult si am intrebat o persoana care se pricepea si mi-a zis ca inseamna cearta si amagire.

funda?