| Comandolider4all a întrebat:

Ce imi recomandati TPU sa-mi cumpar un Husky Siberian sau un Ciobanesc German? dau fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Resurrection a răspuns:

Husky as zice eu.Imi place mai mult decat ciobanescul german big grin

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Doar daca-ti place foarte mult rasa-una din ele-daca nu ia unul cu par scurt mai ales daca-l tii in casa.

| JockerStoica a răspuns:

Depinde ce iti place tie mai mult amandoi au calitatile lor.
Husky Siberian: E un caine plin de energie mereu si are nevoie de plimbari cel putin 3ore pe zi. Si Husky daca vrei sa-ti iei trebuie sa iti iei vara trebuie tinut la aer conditionat pentru ca poate chiar muri daca este tinut la caldura. Iti recomand sa nu iti iei husky daca nu ai conditii adecvate pentru vara!
Ciobanesc German: Un caine foarte inteligent adesea folosit in misiunile politiei pentru reputatia de caine inteligent, E un caine destul de bun si la viteza. Ciobanescul German este un caine atat bun pentru apartament cat si pentru curte. E un caine robust puternic si cu o muscatura bine dezvoltata.
Sincer eu as zice sa iti iei un Ciobanesc German e un caine Foarte inteligent si iubitor apropo mie imi place foarte mult cum arata ciobanestii germani ei chiar sunt caini smecheri!
Salut!

| Luchius a răspuns:

Amandoi sunt caini faini, si presupui ca stai la curte.Depinde de preferintele tale, eu unul as merge pe husky

| Comandolider4all explică:

Ok multumesc de sugestie Resurrection