| GPA a întrebat:

Husky siberian sau ciobănesc german?

Îmi plac husky, cred că sunt și cei mai frumoși si inteligenți câini.

Voi ce ați alege și de ce?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ciobanescul german este mai sensibil, sunt predispusi pentru a face displazie de sold.
Sunt frumosi amandoi oricum, desi eu raman fan tot la Border Colie sunt cei mai destepti caini, invata din primele 3 invataturi pe care i le dai, sunt foarte sociabili cu copiii si sunt rezistenti la boli. Detin o astfel de rasa si cand va fi timpul sa nu mai fie, aceeasi rasa mi-as lua.

| RAY a răspuns:

Ciobanesc german, e un caine inteligent si foarte loial stapanului sau.

| udrescuf a răspuns:

Fiecare caine este intilegent, eu as alege un husky pentru ca este foarte qt si este jucaus.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Ambele rase sunt inteligente, am deja un ciobanesc german si e foarte cuminte. Data viitoare o sa aleg Husky sau Malamut de Siberia doar de dragul diversitatii. In rest alegerea ramane la latitudinea ta.

| McLISTO a răspuns:

Eu tot Husky as alege pentru că sunt foarte frumoși, inteligenți și prietenoși

| andreeahello a răspuns:

Eu as alege husky. Din cate am auzit e mai usor de crescut si nu e asa sensibil la boli precum un ciobanesc.

| Morsa123 a răspuns:

Am avut ciobanesc german este o rasa foarte prietenoasa, jucausa, protectoare si foarte iteligenta. Pot spune ca pentru mine ciobanescul german este viata, odata ce il ai nu o sa te mai poti desparti de el. Oricum aici difera de la persoana la persoana alegerea ramane tot a ta. Dar dintre Husky si Ciobanesc German prefer Ciobanescul