| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Ce inseamna acest semn "

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Care semn? Ghilimelele? Pai inseamna secunde(daca ne referim la ora), sau toli, care este o unitate de lungime anglo-saxona care este egala cu 2, 54 cm.Ambele se noteaza ".

| AnaEindragostita a răspuns:

Pai ghilimele sau daca mai punem un semn in fata poate deveni un semn o fata de la messenger ( blushing ) funtitza?!

| pepe a răspuns:

Acest ''semn'' sunt ghilimele şi se folosesc la citate, titluri, etc.

| adellina a răspuns:

Buna.
Acel semn se numeste "ghilimele". Ghilimele sunt un semn de punctuatie care sunt întrebuințate pentru a scoate în evidență citate, titluri etc.happy

| Ana a răspuns:

Sunt niste ghilimele.

| oanecorleone a răspuns:

Acel semn inseamna ghilimele

| HardcoreCountry a răspuns:

Ghilimele

| KlaudyaAddha a răspuns:

Acest semn inseamna ghilimele.Se folosesc la citate, titluri, ganduri...

| andy01 a răspuns:

Daca e unul singur( ' ) e un apostrof, iar daca sunt doua( " ) sunt ghilimele.

| mariutza98 a răspuns:

Ghilimele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghirimele?
Dublu apostrof?

| blablablaa a răspuns:

" = ghilimele. fundita?:*

| paa a răspuns:

Ghilimelerolling on the floor))
feeling beat up

| alisaaa a răspuns:

Pai semnul asta " sunt de fapt ghilimelele si de obicei intre ele se pune un citat, un nume al unui volum, etc.(sunt sigura ca sti pentru ce folosesc ghilimelelewinking astfel as fi continuat):p

| bogdan_3161 a răspuns:

Ghilimelehappy, le folosesti de obicei cand un cuvant sau expresie are un sens invers(sper ca mai inteles ce am spus)

| Elisa_8832 a răspuns:

Sunt ghilimele.

| nikolove a răspuns:

Era >3 dar nu a mers