| Blackwoman27 a întrebat:

Ce le-as putea da de mancare puilor de catei? au o luna si 12 zile iar celalalt o luna si un pic happy

9 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Mai bine le-ai da niste boabe pentru caini juniori,gasesti la pet-shop,ori Pedigree,royal canin[cel mai des intalnite] sau friskies big grin Eu zic sa le dai friskies ptc sunt foarte bune pentru puii de catel[stiu din proprie experienta,cand a fatat cateaua mea].
Dar daca vrei sa le dai ceva mai usurel,ai putea sa le inmoi paine in lapte,pentru a le fi mai usor sa mestece, dar zic sa folosesti metoda cu bobitele pentru juniori, caci daca ii vei obisnui cu lapte si paine si mancaruri specifice omului, se va obisnui asa, si va trebui mereu sa-i hranesti cu mancare gatita.
Da-le bobitewinking
Baftaaaa :X Si sa-ti traiasca mult si sa se faca mari si frumosi :X

| viotedy a răspuns:

Granule muiate in lapte sau paine muiata in lapte, poti adauga si cate un pic de carne tocata fiarta sa aiba gust mai bun.

| michelia a răspuns:

Vezi ca acum e momentul sa-i inveti cu un anumit tip de mincare cu care vor ramine si pe viitor.
Da-le granule pentru catei si o sa-ti fie si tie usor si pentru ei va fi bine mai tirziu. Ia cite putin din mai multe tipuri si vezi ce le place si lor. Oricum insista cu ele!
Eu am cedat repede si nici acum, desi are trei ani, nu le accepta.
succes!

| YoCookieMonster a răspuns (pentru michelia):

Da,stiu,si la mine sunt la fel! Deci cat as dori sa le dau boabe pentru catei, nu mananca! straight face Pretentiosi mai sunt laughing

| michelia a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Irecuperabili!happy

| EvaneSScence a răspuns:

Sa le dai granule pentru catelusi.
Daca incepi cu mancarea gatita nu mai poti apoi sa-i obisnuiesti si cu granulele. Si nu e prea usor mereu sa ai destula mancare pentru ei, mai ales cand cresc.

| RoxKnkK a răspuns:

Eu am catelusa lup de aproape o luna.Eu sunt sde la tara...il du mancare obisnuita si e foarte frumoasa si grasuta tongue poti sa i dai ce mananci tu la masa dar amestecat cu paine sau lapte...
Sper ca te-am ajutat

| bularulolian a răspuns:

Hranestei cu pedrigree sau boabe pentru catei amestecate in lapte dar le poti da si fara lapte

| Nupi a răspuns:

Lapte, doar de asta au nevoie.Din lapte isi iau toate proteinele necesare cresterii.Cand vor creste mai mari, le poti da bobite.
P.s Poti pune si paine in lapte, sa fie mai consistent!