| SmenaGuy a întrebat:

Ce le place hamsterilor sa manance si sa bea?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Si copiii mei au avut un hamster al hraneau cu samburi de nuca si biscuitzi simpli si ai schimbau talajul la 2 zile dar nu mai tzin minte daca ai dadeau si apa

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hamsterilor, ca si iepurilor, nu este indicat sa-i dai apa. De mancat se dau legume radacinoase (ex.morcov), coaja de paine uscata etc.
Intreaba ce i a fost dat inainte sa ajunga la tine si cum se intretine.

| Farcas a răspuns:

Cum sa nu fie indicat sa bea apa? doar nu sunt jucari.si eu am unu si ii dau apa( de la robinet; nu foarte rece) si fructe USCATE care i le cumpar de la magazin(banane, capsuni, cocos, etc). Daca este mare ii mai poti da varza, morcovi, coji de cartofi. a meu nu mananca deoarece este hamster pitic care nu mai creste si ii place mancarea la cutie.insa a tau daca e mare ii poti da ce ti-am spus.eu i-am dat la a meu si pufuleti si sticksurilaughing) acum vezi tu!

| Oxanna a răspuns:

Heihappy
eu am un hamster pitic rusesc, de 2 luni, caruia i dau sa pape mancar speciala pentru hamsteri, banane confiate sau naturale, musli, pufuleti, sticksuri, ridiche, varza, salata, orez, grau, seminte de floarea soarelui NESARATE! iar de baut i dau apa insa trebuie schimbata zilnic ca sa fie proaspata! succes!

| AntoniaCristina a răspuns (pentru Oxanna):

Si sa fie plata, nu de la chiuveta(are clor ii arde stomacul), nu minerala (ca dupa aia pute in cameralaughing)) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morcovi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mancat ei mananca aproape orice iar de baut apa doar nu bere! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti da fructe si legume in afara de portocale si lamai. Poti sa le dai si mancare cumparata de la magazine speciamle, cum ar fi "Animax". Le place sa bea apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le dai apa linistit...nu mor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un pui de hanster ma inebunit ca are o rotita in cusca si sta numai pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu la mana nu beau apa doi la mana nu mananca udaturi si trei la mana mananca ce le dai e clar vaco sau boule daca ai minte ai fi stiut ca ei nu beau apa ratato sau ratat pai ce sa mai zic mult succes ratato sau ratatule

| twilightt a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne fereste, ratat/a esti tu pentru ca poti intreba orice doctor veterinar sau vanzatori [specializat], HAMSTERII BEAU APA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! hamsterii beau apa happy orice fiinta bea apa happy e drept ca si-o trag din fructe si legume insa daca au nevoie de mai multa isi iau singuri din dispozitivul special happy bafta sa ai... sa-ti traiasca... mie mi-a murit azi unul din specia Roborovski insa am luat unul identic big grin

| ela70 a răspuns:

Daca poti sa le asiguri hrana umeda(salata, mere, morcov, gulie) nu au nevoie de apa, pentru ca hamsterii sunt totusi animale desertice... daca totusi le dai doar seminte de la cutie atunci ai nevoie de un picurator pentru. apa(gasesti la magazinele pentru. animale)...am doi hamsteri pitici de peste un an si mananca orice(fructe, legume, carne, salatini, musli)...cauta pe google site-urile dedicate animalelor pentru.informatii legate de tipul tau de hamsteri ...inca ceva le place, daca le poti asigura o baita in nisip uscat din cand in cand...sa-i vezi ce draguti sunt

| XxBoGdYxX a răspuns:

Eu am avut porcusori de guineea si le dadeam mai mult morcovi, varza, mancare preparata pentru rozatoare( se gaseste in magazine) si apa de la robinet.