| XxBlueRosexX a întrebat:

Ce mai mananca perusii in afara de mei? Adica ce fructe si ce legume? Care sunt sanatoase?

Răspuns Câştigător
| AndreiC13 a răspuns:

Buna! Si eu am 2 perusi o fetita si un baiat big grin in afara de mei trebuie sa ai un recipient cu apa si unul cu nisip cu bucati mici de crustacee (gasesti la magazin) iar ca fructe si legume eu le dau asa: marul morcovul brocoli banana... fructele si legumele nerecomandate ar fi varza care e toxica pentru perusi si fructele cu suc acidulat cum ar fi portocalele mandarinele clementinele etc big grin Sper ca ti-am fost de folos

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheSmith a răspuns:

Salata! mere!

| TJohannaB a răspuns:

Mănâncă:

- morcovi, ardei gras;

- frunze de spanac, salată verde, lăptuci;

- bucăţele de pere, pepene galben, banane şi orice alt fruct care pare să le placă, în afară de avocado şi fructele cu suc acidulat precum piersicile. Fructele acide pot declanşa diaree de scurtă durată, aşa că sunt recomandate numai în cantităţi mici.

| SlenderWomen a răspuns:

Morcovi portocale salata verde clementine mere pere orz ovaz floarea soarelui rucola banane biscuiti iarba trifoi poti sa le pui si o crenguta de tei

| JockerStoica a răspuns:

Seminte de papagal si Baton de seminte cu miere si fructe uscate e specialitatea lor le gasesti la pet shop Bafta! o seara buna

| izabela1234 a răspuns:

Orz

| izabela1234 a răspuns:

Cereale,eu le cumpara mereu de la magazinul de animale!

| ooAndrewoo a răspuns:

Morcovi, mere curatate de coaja si cam atat

| Dwaine a răspuns:

morcovi, ardei gras, frunze de spanac, salată verde, lăptuci, bucăţele de pere, pepene galben, banane, avocado, si orice altceva le place