| daisydeedee a întrebat:

Ce mananca de obicei un catel pechinez de 1 an? funda si vot

Răspuns Câştigător
| EuElyEla99 a răspuns:

Buna...eu am c=un chiuaua care luna viitoare implineste un an. eu ii fac orez cu pielite de la pui si putina carnita (pe care o faram cat mai mica sa creada ca este mai multa), ii mai dau si bobite dar si dumicati de paine cand mananc eu inmuiati in ciorba sau in tocana (asa am invatat-o de mica sa manance din palma sau cu dumicatii decat de la ea din castronel), ii mai poti da si oase de la sira spiari de de la pui sau si gaturi (oasele) dar numai sa NU ii dai oasele de la pulpele de pui pentru ca se fac aschi si ii pot sparge matele. eu sincera sa fiu nu ii dau multa mancare ii dau decat atat cat mananca si incerc sa ii tin asa... putin redim adica: dimineata ii dau jumatate de felie de paine cu o feliuta de branza si cu margarina (mananca asta ca un copil mic), la pranz ii dau cealalta jumate de felie de panie cu o lingura de tocanita sau orez de-al ei si seara este ceva mai greu pentru ca nu ii dau niciodata la fel ca in ziua trecuta de ex ii dau intr-o seara lapte cu painica in alta seara ii dau bobite. eu am crescut-o de mica ca pe un copil.

3 răspunsuri:
| XxDeutzaxX a răspuns:

Un pechinez de 1 an mananca tot ce i dai big grin iubeste oasele speciale pentru caini si uni biscuiti speciali, dai si bobite sunt bune si ajuta la intarirea maselelor si a dintilor. sper ca te-am ajutat! Funda?

| andreea28 a răspuns:

Pai al meu mananca ori ce ii dau si incearca si tu

| bellaa22 a răspuns:

Salut ai incercat bobite de caine?