| SomethingNew a întrebat:

Ce nume as putea sa. i pun perusului meu? big grin

Răspuns Câştigător
| Pandaaa a răspuns:

Bella:X

9 răspunsuri:
| 3ntzz a răspuns:

Buna!
Eu la al meu i-am pus Jako.
Cand pun nume la animalele mele de casa, ma gandesc la un nume diferit, nu foarte general de ex : nu-i pun numele cainelui Azorel, Rocky.
Si asta depinde si ce este perusul tau (gagica sau gagiu )
daca e baiat : Rusty ( asa il cheama pe hamsterul meu :X ) nu trebuie neaparat un nume de papagal cum ar fi Paco, Pongo ...asa general.
Poate sa il cheme si Ghitza.
Cum va fi botezat este treaba ta.Gandeste-te tu la un nume mai diferit poate chiar mai amuzant, un nume care sa il reprezinte pe papagal.
Dar te rog ceva ...nu-i pune numele de VLAD, ca vlad la noi in scoala inseamna boschetarwinking
Sa imi zici cum il/o cheamawinking

| DEBrown a răspuns:

Gogu'

| Pitic a răspuns:

Dildau laughing)

| mango999 a răspuns:

Pe al meu il cheama kiwy pentru ca este verde

| killlerul7 a răspuns:

Chichi

| Bababam a răspuns:

Pe al meu l-a chemat mitsisad Chiara daca era baiat :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dildau,Mo sau Foca...da` parca dildau suna mai asa mai fain u ce crezi?

| affoh a răspuns:

Poti sa.l strigi "Caine". Daca as avea unu, asa l.as numi.

| corina_1614 a răspuns:

Gogu