| mariuscraiova a întrebat:

am si eu o problema.Azi i-am dat drumul perusului meu si nu mai putea sa zboare.Este din cauza ca nu i-am mai dat drumul prin casa? Isi mai poate reveni?

5 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Daca este sanatos in rest (mananca, canta, etc) atunci nu trebuie sa iti faci probleme, si ai mei aveau aceeasi problema dar au murit de batranete si nu din cauza asta happy in general iti poti da seama cand o pasare e bolnava prin faptul ca sta infoiata (penele infoiate), apatica si nu mananca, si dupa privire iti poti da seama. Oricum, un papagal tinut in colivie nu prea are exercitiu de zbor, unul din papagalii mei nu zbura aproape deloc dar era sanatos in rest happy altul zbura dar foarte putin si se izbea de tot felul de obiecte din casa. Lasa-l mai mult liber prin casa si va fi ok happy

| NothingImportant200 a răspuns:

Da. Este din cauza ca l-ai tinut prea mult timp in colivie Daca il lasi sa mai ste liber vreo 2-3 zile, isi revine (propria experienta). Succes!

| AcidCuSange a răspuns:

Daca este albastru nu are nimic, asa e perusul.Am avut si eu si nu putea sa zboare, din cauza ca femelele sunt slabe si neputincioase.Nu are nimic.Nu isi revine pentru ca nu a patit nimic dar asa este.

| mariuscraiova explică:

Multumesc mult de raspunsuri sper sa isi revina am uitat sa spun ca este papagalita

| SweetBaby98 a răspuns:

Buna, sa stii ca ar fi o problema deoarece trebuia sa-l inveti sa zboare, adica sa-l ti in mana, tu sa stai in pat ca daca el va cadea sa cada pe ceva moale.Asa si il ridici incet si il lasi incet.Vei face ore de zbor...