| raluca_2179 a întrebat:

Acum 5 minute am observat pe piciorusul drept al perusului meu niste pete albe. Ce sunt acelea si daca stiti ce i-as putea administra?

4 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

Are raie. Verifica si pe la cerom si cioc, sa vezi ca are ca niste cojite, asta daca are raie.
Daca are raie poti folosi vitamina A, timp de minim 2 saptamani, O DATA PE ZI, ca altfel poate fi fatal pentru. perus. Ii poti da si cu ulei alimentar, tratamnetul dureaza 2-3 saptamani cel putin ca raia sa dispara COMPLET.Il poti trata si cu Sanipur de la Sera, dar dureaza mai mult!
Sper ca micutu sa se faca bine!

| mihaibrasov a răspuns:

Ii poti administra furadam. In 2-3 secunde scapa si de raie si de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sadici pot fi unii oameni x(

Răspuns utilizator avertizat