| Rose_2860 a întrebat:

Ce parere aveti despre jocul "Second Life"? Poate imi dati si mie mai multe detalii despre el.

6 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Concentreaza-te pe you first life. Jocul ala creeaza dependenta. Foarte multa. Unii au patit-o rau ca isi traiau viata in lumea acelui joc.

| DeeVee a răspuns:

Tot ce faci in RL poti face si in SL...Cum au spus toti cei dinaintea mea, creeaza dependenta happy
Incearca'l! Tot globul il joaca! happy

| anitta92 a răspuns:

E un joc super tare merita sa pierzi timpul jucandu-te deoarece este foarte interesant poti face ce vrei tu poti face bani poti sa calatoresti si multe altele deci e foarte mistowinking

| mariusciocan a răspuns:

laughing. Second life e un joc cat se poate de dependent. Eu am jucat Second Life (SL) si vreau sa spun ca nu mai dormeam seara, stateam incontinuu, nu ma mai duceam la scoala pentru ca nu ma mai puteam trezi. Ma chemau prietenii afara si eu ii refuzam numai ca sa intru online, am avut luni bune cand am fost dependent.

Insa m-am saturat de el si acum intru doar 1-2 ori pe saptamana cate 10 minute.Doar sa ii mai salut pe cei de pe acolo. Poti intalni persoane minunate in joc, cu care sa ramai prieten multa vreme, cat si persoane fara respect si fara nici un pic de creier.

Este un joc frumos, e drept, dar si periculos. A fost la stiri unul care si-a decapitat sotia pentru ca aceasta il "insela" in second life. Asta-i tare laughing.

Am un prieten care este DJ in SL si face destui bani, 50-100 lei pe session. Bani adevarati. In SL 1000 L$ (linden dolars) = 4 dolari adevarati. Poti face ce vrei in joc.

Sper ca te-am lamurit.Numa' bine

| mihaelaqi a răspuns:

Il vad ca un sims ca asa mi se pare desi are alte chestii si cum au zis si mariusciocan si MariuZ da dependenta

eu am aflat de el intr-un serial din CSI NY

| Ionescu_Raluka_1986 a răspuns:

Second Life
Ei Bine te Va Pune să Platești Dar Imvu
E O Lume Virtuala. poti sa te duci unde vrei tu sa iti faci propiul avatar mai frumos e imvu sper ca te-am ajutat