| stefania154 a întrebat:

ce parere aveti de jocul "second life"? merita jucat?

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

E din 2003 și de rahat, nu recomand.
Știu că există jocuri bune din 2003, dar ăsta e chiar nasol, nu recomand. Mai bine încearcă IMVU decât ăsta. Dar ambele-s de rahat.

| iar99Teo a răspuns:

In primul rand trebuie sa privesti Second Life nu ca un simplu joc Second Life - asa cum ii spune numele este o a doua viata, o adevarata lume virtuala.
Mda in SL poti sa te si joci dar trebuie abordat ca un spatiu virtual nu ca un joc neaparat.
Activitatile sunt diverse: de la a dansa intr-un club, a cunoaste lume din orice colt al planetei, de a putea fi angajat sau tu la randul tau sa ai propria afacere din care poti scoate insclusiv bani reali, poti explora diverse locatii care au fost virtualizate (Titanic, Parisul etc), iti poti face o prietena si chiar sa te si insori/mariti virtual daca vrei happy, poti face sex, poti zbura, poti sa te plimbi cu barca sau cu avionul, poti sa mergi cu bicicleta sau cu masina, poti invata sa programezi, sa desenezi sa creezi bunuri virtuale. ETC.
Nu te astepta la rezultate imediate in ceea ce priveste partea financiara. Pentru a intelege Second Life-ul trebuie sa ai rabdare si sa explorezi treptat, sa inveti treptat.
Exista zone de invatare si persoane in world care te ajuta gratuit si chiar poti gasi multe lucruri gratuite fara sa necesite in prima faza nici o investitie din partea ta. Pe masura ce inveti ai sa vezi ca iti cresc si pretentiile si ulterior nevoile financiare. Apoi te decizi daca vrei sa fii angajat(a) sau sa ai propria afacere.
Daca merita sa explorezi aceasta lume?! Sunt in SL din 2008 cu mici pauze, insa am revenit de fiecare data cu placere si pot spune ca in prezent am o afacere din care scot chiar si ceva bani reali. Merita?! Eu as spune ca da... poti invata, poti face bani, poti explora sau poti sa te distrezi. De tine depinde!
Bafta!

| Pandicornchan a răspuns:

Sincer...Da, merită și eu m-am jucat dar m-am lăsat pentru că mă plictisisem de el.