| InstinctPr3ciS a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa AMSTAFF?
Se acomodeaza bine la apartament?
Sunt campioni loiali?
Deci voi ce parere aveti despre rasa?
(ASTEPT SI RASPUNSURILE CELOR CARE DETIN CAINI AMSTAFF)

Răspuns Câştigător
| xtreme95 a răspuns:

Din moment ce intrebi inseamna ca nu ai deloc experienta in dresaj.Din raspunsurile celorlalti membrii inteleg ca e o bestie de necontrolat la care ii trebuie mult spatiu si ca nici ei habar nu au cu ce se mananca disciplina.

Este o rasa care trebuie sa socializeze putin incapata predispusa unui comportament agresiv fata de alti caini si oameni din cauza stapanilor inconstienti care dau vina pe animal in loc sa se uite la ei.

Se acomodeaza bine inrt-un apartament daca il scoti sa faca miscare cel putin de 3 ori pe zi, una din iesiri trebuie sa fie de cel putin 1 ora pentru ca inmagazineaza energie si se poate descarca pe orice.(de cele mai multe ori alti caini sau obiecte de prin casa)

La loialitate sa zicem 4/5.

| LaughOutLoud a răspuns (pentru xtreme95):

Eu ti-as da tie funda

| InstinctPr3ciS explică (pentru xtreme95):

La dresaj ma pricep foarte bine.
Intrebam la persoanele care au avut aceasta rasa deoarece fiecare rasa are un comportament aparte, cum si fiecare caine este asa cum il cresti, si ma interesa cei care l-au tinut la apartament cu ce fel de problema s-au confruntat sa stiu sa le aranjez din timp, cu dresajul n-am nicio problema, ma pricep foarte bine la caini, cred ca am citit toate site-urile posibile si imposibile happy`, si am foarte multa experienta proprie.
Oricum, raspunsul tau este unul foarte bun, eu stiam aceste lucruri, dar poate sunt unele persoane care nu stiu.
Deci iti acord tie Funda!

6 răspunsuri:
| liliacALB a răspuns:

Nu recomand sub nici o forma la apartament. Sunt caini foarte energici, care in plus trebuie sa stranga tot timpul ceva in colti. S-ar chinui, si nu cred ca ne dorim asa ceva. Si v-ar chinui si pe voi.

| quartz1999 a răspuns:

Salut,am un prieten care are un amstaff.
El il tine la curte.Parerea mea este ca nu duce o o viata foarte buna la apartament avand in vedere ca are un spatiu foarte mic de miscare indiferent ca il scoti afara.Mai clar nu este in mediul lui in apartament.Iti sugerez sa iti iei un caine micut pentru apartament.
Din punctul meu de vedere este un caine imprevizibil, exct ca pitbullul.Sunt frumosi si jucausi cu toata lumea cand sunt mici.Dar cand cresc devin rai.

| yuukary a răspuns:

Sunt caini de paza sincer nu ii ved ca si animale de companie mai ales pentru famili (cu sau fara copii) si i-as vede la casa nu la apartament dar asta e parea mea care nu ar trebui sa o influenteze prea rau pe a ta ~.~

| MonsterCookiesOo a răspuns:

Sunt niste caini de paza foarte buni. am avut si eu unul dar sunt si foarte rai... nu e bine sa ii lasi in preajma copiilor ii va face bucati laughing fiindca de la o anumita varsta aceasta rasa inebuneste. cel care l-am avut am fost nevoita sa il dau. se facu-se foartea rau... sunt loiali dar nu iti va asculta toate ordinele mi-ar palcea sa mai am unul dar sa nu imi mai faca probleme :] acum este si alegerea ta du-te la un magazin sau de unde vrei tu sa cumperi si ia-ti un pui mic cel care va veni primul la tine va fi alesul ^_^ succes! puppy dog eyes