| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre versuri? Le-am facut asa de incercare.

Entøx

Refren:X2
Eu sunt un magnet
Atrag banii cu talent
Cu Gagică-ta dansez
Și cu ea eu mă flexez
Atrag banii fără stress
Eu am drumul spre succes
Pe toți ii prăbușesc.
Și după ii răsucesc.

Strofă (ENTØX)
Cash-ul vine după mine,nu eu după el
M-am îndragostit de el,nu-ncape in portofel
Te lauzi cu haine fake, te crezi prea interesant
C**ie mai lasă vrăjeala, ca ești un ratat fumat.
Esti o pată neagra, pe versacele meu alb
Eu am haine doar de firma, tu le-ai imprumutat,
Niciodată n-ai să fii ca mine
Că ai flow-ul retardat
Flowl meu e flow de rege
Iar al tău e de ratat.

Refren:X2
Eu sunt un magnet
Atrag banii cu talent
Cu Gagică-ta dansez
Și cu ea eu mă flexez
Atrag banii fără stress
Eu am drumul spre succes
Pe toți ii prăbușesc.
Și după ii răsucesc.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vinde textul la careva manelist cunoscut.

| NYØ2002 a răspuns (pentru Bula):

Nu are treaba cu manelele, si nu stii ce beat mi-a venit in minte

| johnnny123 a răspuns:

Atragi banii ca un magnet, ești îmbrăcat în Versace, ai un flow de rege...

Numai că în realitate abia aștepți să-ți intre alocația ca să ai și tu de o merdenea, mergi cu colindul și nu-ți permiți să plătești un comision de 10 lei.

| NYØ2002 a răspuns (pentru johnnny123):

Așa am vrut sa fac eu versurile! ai ceva impotrivă?
De exemplu pot canta despre ce nu fac, eu fac piesa asa de distractie și sa imi ocup timpul liber si imi place.Nu-mi pasă ce cred alți.Trebuie sa fie versuri care să prindă.Și conteaza ca piesa sa sune bine.Cât despre alocatie imi ia mult comision. Pentru mine și 10 lei in plus contează.
De exemplu nu trebuie să te droghezi ca să vorbești despre droguri.
De exemplu toți din școală de la mine au hanorac supreme, superior fake.Eu cu alocația+uratul mi-am luat haine, papuci.

| johnnny123 a răspuns (pentru NYØ2002):

Păi dacă nu-ți pasă ce cred alții de ce ne întrebi ce părere avem despre versuri?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ai nickname-ul Entorsă?

| Ineys a răspuns:

La unele versuri ma doare creierul incercand sa gasesc un ritm pe care sa se potriveasca. Pe orice beat ai pune versurile astea nu au rima unele.

Acum sincer, ca sa faci niste "rep" nu trebuie sa stii muzica. Rap-ul nu e 100% muzica, dar totusi trebuie sa ai habar de notiuni cum ar fi ritm-ul, cadenta, masura, etc.

Si personal mi se par un pic "cringe" versurile alea.

| Osneros a răspuns (pentru Ineys):

Daca versurile astea ti se par tie rap sunt curios ce consideri a fi manele sau chiar trap laughing

| NYØ2002 a răspuns (pentru Ineys):

Am pe unul care face beat-ul.Eu mi-am gasit deja ritmul

| NYØ2002 a răspuns (pentru Osneros):

Un e Trap si una e Rap

| NYØ2002 a răspuns (pentru Ineys):

La caterinca.Eu cred că doar refrenul. Daca e de ceva schimb refrenul

| NYØ2002 a răspuns (pentru Ineys):

Rap e una, Trap e alta. Uita-te la Cheloo si dupa la marko glass piesa papi alte piese

| StrongHeart a răspuns:

Oribil,vreau sa vomit.

| Alexuţ02 a răspuns:

Prea fumate versurile, deja le-au folosit toti asa zisii trapperi din "industria romaneasca", vino cu ceva nou

| NYØ2002 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Ia zi-mi ce parere ai despre Marko Glass? Are si piese in Romana si in Engleza.Toate piesele de la inceput sunt in engleza iar restul sunt in romana si mai este piesa MHM.
De exemplu piesa Xanny, Mascatii, Papi

| Alexuţ02 a răspuns (pentru NYØ2002):

Îl știu de când s-a ridicat frățioare, este bun, a prins la lume îl ajută și vocea și mix maxterul

| oz_1736 a răspuns:

Vorbeste cu baietii de la Iris sau Altar

| stefan9930 a răspuns:

Pune-le pe un beat si vezi ce iese