| evi1985 a întrebat:

Ce pesti sunt compatibili cu, carasul auriu? -DAU -

Răspuns Câştigător
| SteelShadow a răspuns:

Merg cu molly, platy, betta si rasbora (uneori), zebre, ancistrus, catfish, xipho, guppy (uneori), grindel, conchonius, si alte subspecii de crapi si carasi. Sunt pesti energici așa ca le trebuie parteneri pe masura. Niciodata sa nu-i pui in acvariu cu pesti gen Scalari, Discus, Knifefish...sunt pesti care prefera liniștea. Răspunsul e din experiența proprie, cresc de mult timp pesti, si am ținut mult timp carași. Sper ca ți-am fost de folos!

1 răspuns:
| AmyIubitoareaDePapagali a răspuns:

Iti spun din experienta ca orice fel de pesti pot sta in acelasi acvariu (in afara de pestii beta), atata timp cat sunt de aceeasi marime! Daca sunt mai mici (neoni) ii pot manca, daca sunt mai mari pot ajunge sa se bata intre ei. Poti incerca sa iei scalari, dar mari, nu mici (pui).