| DoDo a întrebat:

Ce porecle i se potrivesc numele Denisa? Dar Alice(se citeste Alis). Dar Madalina? Dar Bianca? Dar Alexandra?

Răspuns Câştigător
| xandra_2748 a răspuns:

Denisa:

denu, deni, didi, denisuk, Deny, Didhi, DeDe, Dida, Didu, Dudu, Denise

, Denisuk, Deisy, Dedy, Eny, Issa, Dizzi

Alice:

Aly, Lisu, Alisu, Lili, Lulu, Alilutzu, Aluu, Lusyy, Lilith

Madalina:

Mada, Didhii, Madu, Mady, Medu, Meduta, Mendulik

Memi, Momox, Dalidaly, Mady, Madutsa, Madix, Lina, Maducks, Madd,

Margot, Madyka, Madalishik

Bianca:

Bia, Bibi, Biu, Bubi, Bibu, Bib, Bee, Biuletz, Bie, Biutza, Biulici, Bubu,

Beiby, Bibsh, Bebe, Byzy, Byka, biutza, bibix, buba, Bibilush, Binky

Bica, Bella

alexandra:

Alexa, Sanda, Alex, Ali, Andra, Alexia Xenia,

Alex, Aleecsa, Alee`, Alex, Alexutza, Alexis, Lexi, Lexy, Lexa,

Alexa, Xandra...etc ca ma apuk dim numai stiu... sper ca te-am

ajutat:*:* aa si hey acestea sunt doar niste alinturi ale numelui nu sunt poreclewinking

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Denisa=Deny, Alice=Alle, Madalina=Mada, Mady, Bianca=Bya, Bibi, Alexandra=Alexuta, Alle, Sanda, Sandra, Xandra

| Jublie a răspuns:

Denisa -> Den, Isu, Isa
Alice -> Ali, Ice (din engleza)
Madalina - Mada, Lina, Dali
Bianca -> Bibi, Bia, Anca, Bitzu, Bib
Alexandra -> Alex, Alexa, Andra, Xena laughing

| BlackScribble a răspuns:

Denisabig grinede, Deny, Dodo, Denn, Denisuka
Alice:Aly, Alisuka
Madalina:Mada, Mady, Maly
Bianca:Bibi, Bubu, Bubuletz, Bubulik, Bubb, Buburutza
Alexabdra:Ale, Alexa,(si aici merge)Aly, Lexutza
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| sebweb a răspuns:

De obicei poreclele se pun dupa caracterul si aspectul persoanei nu dupa numewinking