| pintexim a întrebat:

Ce rasa de caine creste mai mare Cane Corso sau Brac German?

Răspuns Câştigător
| Anastasia4ever a răspuns:

Cane Corso este inalt si foarte solid, Brac German este doar inalt. Dupa parerea mea Cane Corso.

7 răspunsuri:
| pintexim explică:

Si care este mai puternic?

| MrAngelus a răspuns (pentru pintexim):

M-ai incuiat laughing. Serios vorbind

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Vezi http://www.animale.ro/caini/cane-corso
Adultul de Cane Corso prezinta o inaltime medie la nivelul umarului de 64-68 cm la mascul si de 60-64 cm la femela. Greutatea corporala este in jur de 45-50 kg la mascul si de 40-45 kg la femela.
http://www.animalutze.com/articole/brac-german-par-scurt.php
Inaltime: mascul 62 - 64 cm; femela 58 - 64 cm
Greutate: mascul 25 - 30 kg; femela 25 - 30 kg

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Http://www.animale.ro/caini/brac-german-cu-par-sarmos
Brac german cu par sarmos
Culoarea blanii este maro-roscat, negru-ruginiu, maro cu sau fara pete pe piept, maro deschis. Inaltimea la greaban este de 60-67 cm la mascul si de 56-62 cm la femela. Greutatea corporala este in medie, la ambele sexe, de 27-32 kg.

| lucianxp12 a răspuns:

Pai am auzit de Tera Nova ala da caine mare

| pintexim explică (pentru lucianxp12):

Marele Danez este caini mare!