| HauricaFloarea a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o un caine si nu ma pot hotar intre Ciobanesc German, Cane Corso, Rottweiler si nu stiu sigur poate Boxer. Dar in principal Ciobanesc German si Cane Corso.
As vrea sa fie mare, sa faca paza buna, si sa fie foarte inteligent. Si daca nu imi iau pui cu pedigree cum imi dau seama daca este de rasa pura sau nu? Multumesc.

1 răspuns:
| Camyyyyy a răspuns:

Eu recomand ciobanesc german! Ei sunt folositi si in politie ...si in plus sunt foarte destepti. daca are carnet de sanatate scrie acolo daca il cumperi cu carnet de sanatate.