| radcasian a întrebat:

Ce rasa de caine imi recomandati sa imi iau de la adapost? Sa nu fie prea jucaus; sa nu ma intelegeti gresit nu vreau un shar-pei cara sa dorma mult.Sa fie foarte asculator si bland.Garantez fundita.Sa fie de inaltime medie-mare.

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ti-as recomanda un Akita Inu, Husky, Dog German Arlechin sau un Boxer.Toti cainii sunt mai nebunatici dar daca ii dresezi vor fi mult mai ascultatori. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| noktambul a răspuns:

Nu cauta o rasa anume. Du-te la adapost si sigur vei vedea un caine care ti se va lipi de suflet. Nu trebuie sa fie neaparat de rasa. De foarte multe ori "corciturile" au mult mai multe calitati decat rasa sau rasele din ADN-ul lor. Crede-ma pe cuvant!
Pun pariu pe ce vrei tu ca o sa te indragostesti de un caine care habar nu ai ce rasa este sau daca este cumva de vreo rasa anume. Alege-ti cainele pe care sufletul tau il simte aproape, un caine care simti ca te vrea ca prieten, nu il alege dupa alte criterii si o sa fiti amandoi fericiti, caine si stapan. Sau mai bine zis : caine si prieten.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Poii eu ti'am recomanda bichon.
Dar nu preea are inaltimea medie-mare. Dar sincerr st atat de jucausii, ascultatorii inteligenti.Incat chiar merita sa ai unulhappy

| ganton a răspuns:

Vezi sa nu-i dai drumu' pe strada sa mai omoare alta mamaie de 49 de ani in Sectorul 5 al Capitalei rolling on the floor.

| Christina a răspuns:

In adaposturi nu prea sunt caini de rasa, majoritatea sunt luati de pe strada si sunt corcituri.Eu iti recomand un coker spaniol englez-sunt foarte inteligenti si blanzi.

| Chriss_5780 a răspuns:

Chou-Chou-sau-Beagle---sau Bichon