| anonim_4396 a întrebat:

Ce rasa de pisica as putea sa-mi iau cu blana mai mare (nu foarte mare)
[as vrea o pisica alba]

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Cred ca cea mai cunoscuta rasa de acest fel este birmaneza.http://www.zooland.ro/Birmaneza-4282.html
Alte rase:
Persana. Oamenii admira firea ei calma si blana ei lunga, matasoasa, care trebuie periata zilnic pentru a nu se incalci.
Maine Coon.Aceste pisici sunt niste uriasi blanzi. Despre aceasta rasa se spune deseori ca are un caracter asemanator cu cel al cainilor. (nu cred ca se gaseste si in "varianta" alba)
Rasa Exotic seamana cu persana, cu exceptia blanii, care este deasa, catifelata, moale si de lungime medie, si nu are nevoie de ingrijiri zilnice. Are o fata rotunjoara, frumoasa, de ingeras, corpul solid si temperamentul calm, echilibrat.
P.S.Indiferent de rasa, toate pisicile cu blana lunga au nevoie de ingrijiri speciale si trebuie periate cel putin saptamanal, daca nu zilnic.

5 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Persana sau Angora turceasca...

| darrio2007 a răspuns:

Angora.

| GabytzA_6428 a răspuns:

Ia-ti o pisica birmaneza sunt superbe funda :d

| ffbroxana a răspuns:

Pearsana, este f pufoasa. Am avit si eu, si sfatul meu pentru tine ar fi sa nu iti iei.