| aty91 a întrebat:

Ce rasa de pisici este mai "agresiva"? Siameze sau Birmaneze

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de la "persoana" la "persoana". Normal birmanezele sunt mai agresive, dar in acelasi timp sunt mai "lenese", incorect spus dar nu gasesc termenul. Adica, chiar cand sunt calcate pe coada (la figurat) nu se manifesta. Insa este ca si cand ai zgandari un vulcan. rolling on the floor
Hmm, comparand cu oamenii, as zice ca siamezele sunt indreptate spre un temperament coleric si birmanezele spre unul sangvin. thinking

| Floreenofficial a răspuns:

Siameza iti face viata un calvar. straight face
Birmaneza e mai linistita!
succes :*

| FulgerMQ a răspuns:

Siameza

| Simooxd a răspuns:

Siamezele...
Eu am birmaneza si este foarte pasnicahappy

| M3lania a răspuns:

Siamezele sunt mai agresive, iar birmanezele sunt foarte puturoase si asteapta sa fie alintate si mangaiate. Daca vrei sa iti iei o pisica iti recomand o siameza fiindca cu ea te poti juca intotdeauna.:X:X:X:X

| lovegirl15 a răspuns:

Uite ca eu am birmaneza si e foarte rautacioasa si agresiva, dar asta numai cu straini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Birmaneza este o siameza cu par lung, doar ca nu e recunoscuta ca si rasa...deci ce rost are intrebarea? In plus, nu e deloc agresiva, este cea mai iubitoare pisica pe care am vazut-o.

| lollipop29 a răspuns:

Siamezele...

| Westy a răspuns:

Siameza, e mai teritoriala si mai agresiva decat Birmaneza e agitata si mereu nelinistitia.In schimb Birmaneza e calma si iubitoare, jucausa si draguta!