| RoooneyThePuf a întrebat:

Ce rasa e mai buna? Presa Canario sau rottweiler-ul, si de ce? Si.de unde as putea face rost de una din rase, din Romania?big grin

Răspuns Câştigător
| Chrysk2 a răspuns:

Nu te lua dupa toti care zic ca rottw sunt rai musca pe neasteptate etc.
Eu am o catelusa" rottweiler are 2 ani si e foarte cuminte si desteapta, orice vreau sa o invat invata+ca nu sare pe oamenii+sunt foarte frumosi.
Orice caine pe care ti-l iei, cum il cresti asa il ai.
Il cresti cu bataie =se poate sa fie rau sau fricos si atunci ataca din cauza asta
Il cresti frumos cu restricti si fara sa il lovesti =un caine sanatos si echilibrat

2 răspunsuri:
| wwwvlad a răspuns:

Eu am rasa presa canario dar eu mam documentat so rasa mai buna este rottweile-rul pentru ca este un Caine excelent de paza este foarte puternic protector si loyal

| andrutzu a răspuns:

Rottweiler-ul am avut si avea doar 3 luni si era de un metru lungime si inaltime si musca de iti la samn