| cateluuus a întrebat:

Ce rase de caini va plac?
Vreau multe raspunsuri fiindca sunt cam indecisa ce rasa sa aleg.

16 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu una ador câinele ciobănesc german! Îmi transmite un aer puternic, și mă simt în siguranță lângă el!
Și pe lângă asta, este și foarte frumos!

| Niiiicu a răspuns:

Golden rteriver, husky, cei din rasa ciobaneasca, astia imi plac mie

| sweetys a răspuns:

Daca stai la bloc ia-ti o rasa mica usor de intretinut si care nu necesita prea mult efort( eu am Husky si toata ziua trebuie sa ma joc cu el si sa alerg pe afara cate 2-3 ore pe zi), la curte merge sa-ti iei o rasa mai mare sa mai bage sperietii si in eventuali hoti. Ca rase toate imi plac mai ales cele mari Husky, Malamut, Ciauciau, Pitbull, Bulldog, Ciobenesc ( toate subrasele), Golde retriver etc.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand un bichon maltese care iti poate oferi toata caldura si dragostea posibila happy. Eu am un catelus din rasa aceasta,si sunt foarte afectuosi,iubitori, si nu necesita ''mult timp''. Ei sunt cuminti in generalmnu zgarie parchetul, roade firele sau eu mai stiu ce stricaciuni laughing. Doarme noaptea, e cuminte, tot ce are nevoie e de cateva jucarii chitaitoare cu care sa se joace si sa-si ocupe timpul..La inceput e mai greu, deoarece nu-i obisnuit, nu prea doarme noaptea si face pe unde se gaseste, dar apoi se invata daca ii pui un presulet(gasesti in petshop) si-l educi sa-si faca nevoile acolo. Multa, multa bafta :* Daca mai ai nevoie de ajutor sau intrebari legate de bichoni le astept cu drag! Fundita?

| snzpaul a răspuns:

Daca stai la bloc, cel mai potrivit este un caine beagle, chiuaua si bischon.
Daca stai la casa recomand un pitbull, ciobanesc-german sau un doberman.

| INȚ a răspuns:

straight face mie imi place rasa Chuck Norris

| Fiona232 a răspuns:

Unul dinte cei mai draguti caini este un beagle.

| vrabiuta a răspuns:

Marele danez, bichon, buldog, ciobanesc german

| westie21 a răspuns:

Amstafful! e cea mai utila rasa din toate pctele de vedere

| CarlaHecox a răspuns:

Pentru mine caniche-ul pitic/mini e cainele ideal pentru ca e foarte inteligent si eu vreau un caine pe care sa-l invat trucuri, nu lasa par si e mic plus ca nu are comportamente distructive (caracteristici divine astea 3, daca stai la bloc ca mine), e si frumos si sociabil.
Singurul dezavantaj e ca trebuie sa-l tunzi odata la 2 luni aprox. ca sa nu ii creasca parul foarte mare si sa-l piepteni zilnic.
Daca as avea posibilitatea sa-mi iau caine mare...Nu stiu, probabil un leonberger/border collie/ogar whippet as alege, pentru ca pudelul standard mi-ar da mari batai de cap cu "cosmetica" laughing

| BizuBVBArmy a răspuns:

Yataine yorki e dragut si nu ii cade parul e si hipoalrgenic si in plus nu creste nici mare cam 30 cm inaltime e o rasa ideala pentru apartament
Daca stai la casa i-ati un Labrador

| dudulica34 a răspuns:

Ciobanesc german, bichon, beagle(este incapatanat am si eu si am reussit sa il dresez dar greu), dalmatian labrador golden reteiver dog german( este mare iar fecalele lui cantaresc 2-3 kg! :)) ), uite un site unde iti poti gasi rasa care ti se potriveste numai ca e in engleza http://animal.discovery.com/breed-selector/dog-breeds.html

| italianullll a răspuns:

Shar-Pei

| Mary2207 a răspuns:

Ciobanesc german
Golden Retriever
Labrador Retriever
Bichon Havanez
Beagle
Pitbull
Dalmatian
Dobermann
Husky
Bulldog
Boxer

| 2gaby2 a răspuns:

Rhodeisan ridgeback este caine foarte devotat eu am unul si vreau sa il dresez

| ilooovedooogs a răspuns:

Cocker spaniel si golden retrever sunt fooaaarte draguti.