| Alexxutzaa a întrebat:

Ce sa aleg intre:Yorkshire terrier,Shitzu, Bichon sau Labrador? Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labradorul este cel mai dragut dintre cainii pe care i-ai ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labradorul este un caine ideal.winking

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna.Aleg Bichon deoarece am si eu unul si pot garanta pentru aceasta rasa,sunt draguti,jucausi,adorabili,cuminti,nu fac mizerie,sunt destepti, atrag multe priviri, sunt foarte loiali si devotati stapanului, nu sunt foarte sensibili, se inteleg bine si cu alte animale.

Dar si Yorki sunt supeerbi imi iau de Craciun big grin nu stiu daca sunt la fel ca bichonul (la caracter) asa ca nu potgaranta si pentru aceasta rasa pentru ca nu am experieta in ea asa ca nu imi dau cu parerea ca proasta.

Shitzu sunt si ei draguti dar lamaturitate li-se stramba gura si arata urat.

Labradorii sunt si ei foarte draguti dar cresc mari si au nevoie de o ingrijire speciala si foarte mult spatiu.

| restuleistorie a răspuns:

Labrador

| Singlewolf a răspuns:

Depinde la ce stai daca stai la bloc yorkshire daca la casa labrador!

| Fan1D a răspuns:

Serioos? Astea sunt rasele mele favoritee! Daca stai la casa sau ai apartamentul maaare, da, iti poti lua labrador (e foarte energic). In rest... oricare dintre celelalte 3 rase sunt bune. Shitzu nu e urat, dar mai frumos e yorkshire sau bichonul frise. Asta e punctul meu de vedere. Succes! E greu sa te decizi!