| ANONIM49112911 a întrebat:

Ce rasa de caine sa imi iau dintre : bichon frise, maltez, havanez, bolognez, shitzu sau yorkshire terrier si de ce?

Răspuns Câştigător
| JasonMcCann a răspuns:

Eu îți propun să îți iei bichon frise, deoarece este foarte drăgălaș. Și ei nu cresc mari, așa că nu prea au cum să facă dezastru prin casă. Dar ai grijă! Pe cât sunt de mici și drăgălași pe atât sunt de răi. Mă refer că atunci când îl duci la plimbare și vede alt câine, âncepe să latre, trage de lesă, etc. Vrea să se joace, cred eu. Este foarte frumos și trebuie să îi faci baie ca să aibă mereu blănița curată.
O zi bună!

9 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Poi depinde si de ce rasa iti place tie cel mai mult dar eu as zice sa iti iei bichon frise.

| ANONIM49112911 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Cred ca o sa imi iau un bichon, cel mai probabil frise sau maltez.

| Allysson a răspuns:

Pai depinde daca stai la apartamnt un bichon maltez e ff bun.ee si ff scumpel dar daca stai la gasoniera e mai bine un terrier pentru. ca e mai mic si e si ff frumusel :X:X:X

| AndreeaIM a răspuns:

Bichon-ul e foarte pufos si dragut happy

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Mie'mi place husky, dar daca vrei bichon as alege maltez:x, deoarece e plin de viata, jucaus si extrem de afectuos cu stapanul, este deosebit de inteligent, sensibil, reactiv si agil.
http://www.royalcanin.ro/bichon-maltez.html
Bft! Funda?;;)

| AlinaaAli a răspuns:

Bichon-ul imi place de numa:X:X e asa scump cand e mic:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon bolognez.e cel mai dragut din lume.catel din acesta are si o matusa de-a mea.e super tare.ar fi bine sa fie fetita

| maria4567 a răspuns:

Bichon frize deoarece si eu am avut si nu mi-a lasat par prn bloc e un caine curat dar trebuie din cand in cand sa-i faci o baie.

| oti13 a răspuns:

Bichon maltese deoarece :
1)Nu lasa par pe cat de pufosi sunt
2)Dau dovada de multa afectiune
3)Tot timpul o sa ramana atat de pufos ca atunci cand era mic(daca stii cum sa-l tunzi )sper ca te-am ajutat...