| Denisucka1 a întrebat:

Ce sa aleg? Un caine sau o pisica? raspuns

8 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Eu am o pisica si este foarte frumoasa dar pisicile isi iubesc locul nu stapanul. Eu as alege un caine.Este prietenul cel mai bun al omului.

| PredatoR a răspuns:

Pisicile is mai mult pentru mosi/babe asa cred eu, ar fi bine sa iti ei un caine, de preferat de talie medie sau mare dar ramane ce iti place tietongue Cainele e cel mai bun prieten al omului, pisica mi se pare ca e la interes, sa o mancgai sa ii dai mancare ca si cum ia ar fi sefa, cainele este loial, plus ca pe caine il scoti la plimbare in parc alergi cu el, te joci cu el... parca intelege ce ii zici, este mult mai frumos sa ai un caine, numai persoanele in varsta merg pe conceptia cu galagia si etc. daca il educi de mic nu o sa-ti faca probleme... fundita?big grin

| BruneTTe a răspuns:

Caine, cu sigurantahee hee

| davidwarner a răspuns:

Caine, parerea mea.

| ziz a răspuns:

O pisica. e si mai dragalasa,, si nu afce asa de multa galagie si deranj ca un catel.

Fuunda?batting eyelashes

| stefanandrei_1956 a răspuns:

Inainte de ati lua gandeste-te. Adica pisica are nevoie sa fie la curte adica dac tu esti l bloc va trebui sa faca in casa si pute rau de tot pisatul de psica. Cainele nu are nevoie neaprat de curte ca il sccoti in lesa. E parerea ta. Un caine se joaca cu tine asteapta sa vi acasa, pazeste locuinta. Pisica prinde soareci, se joaca cu tine si mai ales fuge dupa chesti (ex:un bat legat cu guta ) faci cum vrei. E decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica e mai usor de ingrijit dar catelul este ca un mic copil. prefer catel. daca te hotarasti sa-ti iei catel te asigur ca va trebui sa iesi de 2-3 0ri pe zi afara cu el in caz ca stai la apartamen, sa*-l perii zilnic sa-i schimbi apa sa iti faci timp de joaca si... cat e mic sa dormi mai putin. crede-ma ca daca alegi catel merita! am un bichon havanez si il iubesc

| mihnea1234 a răspuns:

Cainii sunt mai activi decat pisicile.deci iti recomand un caine.