| alina_7594 a întrebat:

Buna TPU... Vreau sa imi iau un caine sau o pisica. Mie imi place mai mult pisica dar maicamea imi zice sa aleg caine deorece parul lui nu prea este asa de periculos.ideea este ca nu stiu ce sa iau dintre caine/pisica. explicati si de ce. funda

Răspuns Câştigător
| Dianafamous a răspuns:

Eu am o catelusa love struck dar am avut si o pisica, pisica este pretentioasa, ii cade foarte mult parlaughing, pisica este neastamparata se urca peste tot, darama laughing dar cainele este mai cuminte big grin si mie mi-a fost foarte greu sa aleg dar cred ca mai bine algi cainele big grin bafta kiss

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eu aş opta pentru o pisică. Depinde dacă stai la bloc sau la casă până la urmă dar eu sincer nu suport mirosul pe care câinele îl emană. Plus câinele trebuie plimbat trebuie să te ocupi mai mult de el decât de o pisică şi poate nu o să ai timp. Dintre o pisică şi un câine aş alege o pisică. Baftă!

| Tweetymrrr a răspuns:

Deci eu am si caine si pisica, dar intr-adevar pisica lasa mai mult par si e mai greu de facut curat, dar eu tot pisica as alege in locul tau.Sunt dragute, iubitoare, pe cand cainele daca are o varsta poate sa te maraie, sa te muste sau si mai rau sa-i fie atat de dor de locul de unde l-ai luat si de familie incat sa nu se caomodeze niciodata. Oricum si pe caine trebuie sa-l ti in casa deoarece va veni iarna si el poate avea capuse sau alte cele care nici macar cu solutii si zgarda nu vor muri si se vor raspandi prin casa. Deci alegerea mea este pisicuta! Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| eu_2619 a răspuns:

Caine.
@Ganduri albe, nu toti cainii miros urat.
De ce as alege caine?
Pentru ca se joaca mai mult, e cel mai bun rieten al omului si nu lasa par mult.