| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cu un peste care sta pe fundul acvariului si nu se misca doar daca il atingi? Inseamna ca moare?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Depinde ce specie e. Eu am avut unul din ala care curata acvariul si statea doar pe jos, nu inota deloc, dar asa era el, nu avea nicio problema. Daca e ca al meu nu are nimic, dar daca e din ala care ar trebui sa inoate mereu e posibil sa aiba ceva. Asigura-te ca ii schimbi apa la cel mult doua saptamana si ca ai aparat din ala de oxigen si care curata apa. Daca vezi ca deja au inceput sa i se ia solzii atunci ar trebui sa il duci neaparat la un medic veterinar

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Pai ce specie e? Sanitarii stau pe fundul acvariului, mai sunt si alte specii care au acelasi comportament. Ai observat vreo schimbare radicala la el? Dintr-un peste activ a devenit unul care nu se misca mai deloc? Atunci e o problema.

Succes!