| Goldie a întrebat:

Ce spuneti de canisa Royal Pet?

Răspuns Câştigător
| Cossy11 a răspuns:

Pentru ceilalti care au raspuns...canisa Royal Pet nu are doar caini de rasa Ciobanesc Caucazian. In plus, din profilul lui se poate vedea ca probabil doreste un Golden retriever.
Canisa este foarte buna...chiar eu am cumparat de la ei si sunt foarte multumit

2 răspunsuri:
| d0pex a răspuns:

Vrei sa spui Ciobanesc Caucazian?
Am Aici Cateva Informatii
este o rasă de câine de talie medie spre mare, cu constituție robustă, aproape masivă; se adaptează ușor la condiții climaterice variate, este rezistent și nepretențios, astfel încât este utilizat în aproape toate regiunile fostei Uniuni Sovietice. Câine activ, cu psihic puternic, are un instinct de apărare puternic dezvoltat, ferocitatea și neîncrederea față de străini fiind o caracteristică
Hranirea:
Hrănirea Ciobănescului Caucazian reprezintă un eveniment zilnic (pe lânga atenție, tandrețe si implicarea în diverse activități fizice) prin care stăpânul își ia angajamentul de lider alfa și asigură cu responsabilitate o alimentație adecvată câinelui. Deoarece câinele este o specie înrudită cu lupul(Canis lupus) el este preponderent carnivor. Pe lângă alimentele de origine animală: carne de vită, porc, pui, cal, gâscă, curcan, oaie, miel și pește dezosat (în cantități nu foarte mari) se recomandă și o serie de legume (atenție la cele toxice-ex. ceapa) cum ar fi roșii, salată, spanac, cartofi(fierți in coajă și pisați), morcovi (rași), țelină, pătrunjel, fasole verde și varză (nu foarte des).
Ciobănescul Caucazian este o rasă foarte rustică care nu suferă de boli grave. Însă probleme pot apărea la șold (displazia de șold), la ochi (heterocromie oculară~pleoape inferioare foarte căzute), la stomac (dilatație-torsiune de stomac) și mai rar maladia cotului.
Defecte considerate foarte grave sunt:
-câine fricos sau prietenos cu străinii, apatic;
-culoare de fond aproape neagră cu pete roșcate;
-talie: masculi-sub 68 cm, femele-sub 64 cm;
-absența subpărului;
-cap ușor sau îngust,labe plate sau cu degete foarte depărtate,dinți mici, incisivi implantați neregulat, diverse deviații ale membrelor.
Sper ca v-am ajutat happy

| adytza98 a răspuns:

Vrei sa iti cumperi? ca sunt dragut dar cresc cam mari si nu prea gasesc informati pe net despre eisad dar sunt despteti asta stiu sigurrolling on the floor