| BlueFeeling a întrebat:

Ceao TpU! Am o problemuta... As vrea un catelus, dar stau la bloc si parintii mei spun ca lasa mult prea mult par. Stiu ca de fapt rasa Shih-Tzu (pe care as dori-o) nu lasa aproape deloc par. Ei mai spun si ca "Te trezesti tu la 5 dimineata sa il duci la plimbare? Sau il lasi sa faca pe covor, asa-i?" Mai stiu ca Shih-Tzu pot fi dresati sa faca la tavita dar parintii mei nu cred. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi/idei cum sa ii conving sa imi cumpere o astfel de mingiuta de blana? P. S., sunt foarte greu de convins cand vine vorba de astfel de lucruri ( mai ales ca mai am si 2 papagali, o broasca testoasa si 2 pesti laughing )...

5 răspunsuri:
| MissAvocado a răspuns:

sad mami spune ca daca vreau catel sa dam porcusorii de guineea

| BlueFeeling explică:

Ooosad Mdaa ca poate ii mananca catelusulsad...

| BlueFeeling explică:

ExXo, de3 ce esti suparata?big grin

| sweetgirl21 a răspuns:

E destul de greu sa ai un catel, e o responsabilitate in plus...da, intr-adevar trebuie scos la plimbare dimineata si nu numai, hranit, ingrijit, si iti spun din propria experientza ca ai sa te plikti de el

| ExXo a răspuns:

Auzi si parinti mei au spus ca daca vreau un caine trebuie scs la 5 dimineata si chesti de astea dar cand l-am luat de pui(bichon maltez) alta a fost treaba.Eu iti zic sa le spui parintilor tai sa te lasa sa-ti iei catelul dar trebuie sa stai in prima si a 2-a saptamana cu el pentru ca fiind mic(daca vrei pui)nu cunoaste locuinta si trebuie sa ai grija ca o sa se zmiorcaie noaptea e greu pana are 2 lunii dupa il lasi sa scheune si o sa se dezvete sa stea treaz si va dormi si costa mult vaccinele de la 1 luna 2 3 4 luni dupa il faci pe ala la 6 luni si dupa vaccinele se fac la 1 an