| iulain13 a întrebat:

Cine are broscute testoase mai micute? Vreau niste sfaturi.

3 răspunsuri:
| iulain13 explică:

As vrea sa stiu cam cata apa sa le pun in acvariu ele au cam 6 cm lungime si 4 latime (2 broscute):am un acvariu mare si apa o am in el cam 10% inaltime (pare cam gol) daca pun apa multa se suie repede pe o piatra din mijlocul acvariului.Eu am apa cam 4 cm inaltime

| Bianca555 a răspuns:

Eu am ce fel de sfaturi vrei?

| Miasiko a răspuns:

Eu am 2 broscute (mascul, femela)
Mie imi plac dar ma musca tot timpul!
La inceput aveam doar masculul si era ''morocanos'' (nu manca, ma ciupeaaaaa!). Apoi m-am gandit sa ii iau o femela si e mai ''cumintel acuma.In concluzie, broscutele testoase:
-Ciupesc rau
-Trebuie luate 2 daca nu vrei sa moara sau sa ramai fara degete
Potisa le pui direct intr-un agvariu ca sa nu le mai muti cand se fac mari, funda?