| LaughOutLoud a întrebat:

Cine ma ajuta sa improvizez o litiera in timp scurt.Ca nu am bani za ii cumpar pisicii una de la veterinar inca.

Răspuns Câştigător
| CrowUp a răspuns:

Am sa iţi dau cateva idei!

1. Poti,dintr-o cutiuţă rotundă sa pui confetty mult mult, şi, dedesubt să pui nisip normal.
2.Din rumeguş,cu nisip,cu confetty iei ceva farfurie ori cutie rotunda sau patrata,pui in ordinea astatonguerima dată pui nisipul, apoi rumeguşul, apoi confetty.

Asa ii facusem si la pisica-mea!
Spor!

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Poti folosi si o cutie de carton decupata cu inaltimea de 20 cm. Dar sub nisip trebuie sa pui celofan, ca va absorbi cartonul umezeala.
Sau poti sa folosesti o caserola mai mare, daca ai. Sau o simpla tava. Daca are mama ta una veche de aragaz cred ca va fi ok.
Legat de nisip, sunt de acord cu Leocebra.

| Șttefania a răspuns:

Eu acum 3 luni am avut pisica si nu afacut deloc in casa ci doar la litiera ei improvizata. Era o cutie frumoasa de pantofi.
Sper ca te-am ajutat
PAPA~!

| Leocerba a răspuns:

Farfuria de la un ghiveci cu diametru mare poate deveni litiera dar nisipul ala special absoarbe mirosurile si nu se umezeste asa usor, pe cand nisipul simplu(pe care-l poti obtine chiar si gratis de pe langa un santier) se lipeste de gherute si-l duce prin casa.

| ralucutza234215_5662 a răspuns:

Eu cand am avut o mata mica am pus o cutie de pantofi mai incapatoare si am pus nisip