| EkaBuBu a întrebat:

Cine vrea Funda+vot sa raspunda la intrebarea asta!
Daca ati avea un motan si o pisica cum ia-ti numi (dati un nume in ambele cazuri) spuneti nume amuzante nu deochiate dar comice.
Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Biaix a răspuns:

Poti sa le pui la motan numele:Gheruta,Butonas,Cheese,Pufulet,si la pisica:Tina, Pufuleata, Didy si cam atat.

17 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Girlfield. In ambele cazurilove struck

| Jane_6633 a răspuns:

Eu chiar am un motan :Simba (din Lion King )Alte nume ar fi:Felix, Zuzu, Cutzu. Iar la pisica as numi-o: Marry/Merry (al doilea de la Merry Christmas) sau Zoe.

| CrissuCristina a răspuns:

Pe motan l-as numi Gigel Potrivitu', iar pe pisica as numi-o Sava Superwoman.Sau mai am 2 variante motan=randunel pisica, pisica=creanga crenguta. FUNDA?

| Nicky06 a răspuns:

Pisica:
Alkatella
Banny
Chruella
Dona
Dora
Elina
Elka
Falko
Fiffy
Flora
Gherta
Gheruta
Hellan
Ikany
Jinelsse ( se pronunta Jinels )
Kaller
Kelly
Lilly
Linda
Lolly-Pop
Miranda
Monika
Nanula
Naomy
Niko
Nina
Olive
Orka
Pallor(/n)a
Qwellenda
Renne
Selena
Sissi
Tailor
Uky
Vanessa
Wella
Xennya
Yellow(/n)a
Zena
Zenxiss

Motan:
Andy
Aron
Brandon
Cryss
Crusse ( se pronunta Crus )
Danny
Dennis
Elko
Floky
Gandy
Heldow
Ilkop(/en)
Jako
Kameron
Kandor
Larry
Lony ( se pronunta cum se citeste )
Loony ( se pronunta Luni )
Mark
Narto
Orkenter
Paul(/o)
Qenny ( se pronunta Cheni )
Ronald(/o)
Simon ( se pronunta Saimon )
Tony
Tym(/y)
Ulvar
Vanko
Wenn(/y)
Xal(/er)
Yoogon ( se pronunta Iugon )
Zimbron

Sper (daca ai animale) ca te vor ajuta, daca-mi prezinti animalutul tau, ce-i place sa manance, daca e grasut, etc, poate iti mai pot spune cateva nume care poate se potrivesc.

P.S.: sunt inventate de mine pe moment, nu le-am copiat.

| Biaix a răspuns:

Poti sa le pui la motan:Tigrut si la pisica Sindy sau la motan:Tomas si pe pisicatongueetoasa sau Persinia. Sper ca ti-am fost de folos.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Motan:kit,felix,tomas,etc
pisica:cat,katti,etc

| hkr a răspuns:

Motan=blanosu
pisica=kitty
big grin

| EkaBuBu explică (pentru hkr):

Frumoase nume, dar de ce Fa?

| hkr a răspuns (pentru EkaBuBu):

Am corectat.kitty e mai dragut.:d

| TurcoaicaTa a răspuns:

Pisica : Fyfy sau Myki
Motan tongueufi sau Petycel sau tomitabig grin

| aleksia1 a răspuns:

MOTAN: daca are vreo laba de alta culoare, Manusa dar depinde. daca chiar ai motan descrieni-l putin ca sa stim cum arata
PISICA: la fel, pisicul tau nu are o poveste sau ceva? de exemplui pisica mea s-a nascut intre petunii si i-am pus petunia sau daca era in trandafiri ii puneam rosa / rose ...adica numele trebuie sa reprezinte animalul.da-ne mai multe detalii si eu te voi ajuta cu drag.da-mi te rog detaliile...dar pune-le la raspunsul meu adica sa stiu cand pui detaliile daca intelegi ce zic mersi. sper sa te pot ajuta

| YoOYoO a răspuns:

Sal'tare!
O colega are un motean ultra-giga-hecta-kilo etc etc gras si i-a pus numele Tomas. Pentru mine suna amuzant, mai ales cand il striga,, hai, Tomitza!". Ar mai fi si Silvester.

| KentLieTequila a răspuns:

1. Motan:
Jerry,Henk
Pepi,Bobo
Oreo,Scooby
Maxii,Gheruta
Leo,Wales
Soso,Boby
Nirvana, Crispy
Jimmy, Dexter
Lion, Tom
Carion, Gheti
Moustache, Hipo
Yelly, Jelly
Mormi, Pufu

2. Pisica :

Selli,Bibi
Beily, Cleo
Merry,Vanili
Kerli, Tisha
Sasha,Bonna
Bella, Zuzu
Rosie, Rapunzel
Seleste, Qenna
Hiine, Hinata
Nereva, Wonny
Simi, Dolly
Jessie, Sisi
Rockey, Loli
Lolita, Popina
Tify, Klemma
Chercelas, Cercetasa

Nume la intamplare: ( Alinturi )
Acusor,Agafa,Anemona, Anonime, Bulet, Balonas, Berbecut, Banutel, Bunna, Bretonas, Carioca, Carussel, Crimanut, Chifla, Corbenas, Cornulets, Dalmatian/a, Dalma, Den, Dugy, Denneste, Donnut, erbe, ernesto, erita, ecri.

| KentLieTequila a răspuns:

Mai am niste idei
Josephina
Petunia
Robbo
coco
Lucinda
Cindy
Rosey
Korra
Emelinne
Joey
Jonna
Zen
Pony
Selva
Henky
Salmi
Fluppy
Jerry
Sand
sunny
Wathy
Koralie
Corral
starry
veinne

Alme Alma anelisé amerik angellie angelouu azeri azurica albii asper awerina alpi armen astro arcatemis allicia alli bistro bonnita bona ben Bobby bob belicia buddy buster bandit candy coralie casper cleo charlie coockie cuddless daisy darling dori doren dust dustery debo donovan delliri delire dollar dorrian desceptico dennei davello dusty felix fluffy felicia florra felminton felcar fantome fanomatic fify Garfield
George
Ginger
Gizmo
Gracie
Harley
Jack
Jasmine
Jasper
Kiki
Kitty
Lilly
Lily
Lola
Lucky
Lucy
Luna
Max
Midnight
Milo
Mimi
Miss kitty
Missy
Misty
Mittens
Molly
Muffin
Nala
Oliver
Oreo
Oscar
Patches
Peanut
Pepper
Precious
Princess
Pumpkin
Rascal
Rocky
Sadie
Salem
Sam
Samantha
Sammy
Sasha
Sassy
Scooter
Sebastian
Shadow
Sheba
Simba
Simon
Smokey
Snickers
Snowball
Snuggles
Socks
Sophie
Spooky
Sugar
Sylvester
Taz
Tiger
Tigger
Tinkerbell
Toby
Trouble
Whiskers
Willow
Zoe

| Sp3c7oR a răspuns:

Motan:Muiacadabra
Pisica:Mafalda
mentionez ca sunt create de minelaughing)))funda?big grin

| xandu a răspuns:

Daca e motan i-as spune Marcel

iar daca ar fi pisica i-as spune Patruska

| EkaBuBu explică (pentru xandu):

Imi place sugestia ta dar la motan?