| ILuvrPie2 a întrebat:

CITITI "P.S-UL"!
Buna TPU. Am nevoie de ajutoг. Am pгea multe pisici (9)! 3 motani si 2 femele (mama si fiica). Fiica aгe 2 fгati(2 din cei 3 motani) si anume un fate vitгeg din alta seгie de pui, si unul biologic. Celalalt motan e unchiul loг adica fгatele mamei. Fata cea mica e gestanta pentгu pгima data iaг mama ei a nascut cгed ca a patгa oaгa, acum de Paste. De un an si ceva spune : Las' ca, cand iau banii o duc la castгat" SI IA GHICI! Nici acum nu a dus-o. Pe cea mica zice ca o sa o duca la bloc(familia mea aгe mai multe pгopгietati) doaг ca o sa imi fie doг de ea (eexxttггeemm de doг) daca pleaca de langa noi. Cum o conving pe maica-mea sa o duca la castгat mai гepede pe cea maгe si pe cea mica sa nu o duca la bloc? As vгea sa o conving sa mai intгebe pe la ea pe la munca daca nu cumva vгea cineva pisici. Eu mi-am facut datoгia si am intгebat la scoala... nu sunt iгesponsabila ca ea.

P.S:Motivul pentгu caгe am zis ca TPU e un site de nimic e pentгu ca atunci cand un om aгe foaгte maгe nevoie de ajutoг voi veniti(unii) ca pгostii si spuneti ceva de genul : "wow nu stiu ce sa zic hai pa" sau " laughing)))) stiu cum e" si uite si alele:"castгeaza-le". Astea sunt гaspunsuгi, ma?

Răspuns Câştigător
| denisadr a răspuns:

Buna, nu vreau sa fac misto de tine si sper ca nici tu nu vei face. Si eu am avut o experienta de genul, iar raspunsul este foarte clar ca trebuie sa,, scapi'' de ei. Eu am avut 5 catelusi si nu era tocmai in regula, a durat o geroaza pana am gasit cdoritori de animalute de companie, dfar exista o metoda mai...ciudata. Eu i-am vandut dar in disperare am incercat sa gasesc o modalitate, si daca vrei poti sa legi pisicutele cu o fundita rosie si ii poti oferi cadou unor prieteni, sdau faci cateva poze dragute cu ei si le arati colegilor de la scoal, sigur o sa vinzi asa macar unul. Sper cav te-am ajutat.

| ILuvrPie2 explică (pentru denisadr):

Chestia e ca nimeni nu vrea pisici! au sunat 2 oameni dintre care o fetita de 8 ani pentru. ca am dat anunt pe OLX dar nu am rezolvat nimic. se gasesc extrem de greu.

3 răspunsuri:
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Am fost şi eu în situaţia ta, acum ceva mai mulţi ani, tot aşa de la o mâţă... au ajuns 9, am reuşit totuşi să le dau, şi suspecta a fost castrată într-un final. Ce poţi să faci, e să-i ceri bani dacă n-are timp şi să te duci tu cu ea. Oricum, cunosc situaţia şi e nasoală.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Ah laughing şi eu am avut mare noroc, că am reuşit să dau 3, iubitei mele de atunci... şi restul mai mult le-am donat, adică vândut dar simbolic. Chestia că, acu s-au mai schimbat treburile, eu vorbesc de acu` 10 ani, în prezent nu prea mai poţi să le dai aşa fără acte, fără vacin. mai nou şi cu cip(nu ştiu dacă şi a pisici, dar la căţei sigur). Acum nah. cum te descurci şi tu.