| B3Bytza a întrebat:

Credeti ca e bine sa invat puii de pisica numai cu whiskas sau kitty-cat? Ma gandesc ca atunci cand ii voi da, noul stapan nu va sta sa ii cumpere mereu mancare de pisici...credeti ca e bine sau se poate sa se obisnuiasca si cu mancare normala si de pisici?

Răspuns Câştigător
| Cineva_1522 a răspuns:

Deloc. nu e bine deloc deoarece dupa aia rar vor manca altcv.si isi vor strica stomacul.gandestete si la tine cum ar fi sa mananci acelasi lucru timp de...multe zile

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Dă-i mâncare normală, gen mămăligă, lapte şi alte chestii din astea. Noul stăpân va face ce vrea, ori merge pe regimul ăsta, ori îi cumpără mâncare pentru pisici. happy.

| Sin a răspuns:

In primul rand nu e recomandat pentru sanatatea lor sa le dai numai hrana uscata. E ca si cum ai manca tu chipsuri toata viata. E recomandat sa-i dai hrana uscata o data pe zi sau la doua zile.
In al doilea rand, nu are rost sa ii inveti cu mofturi, gen pliculete de carne, mai ales pe vremurile astea.

| Emena a răspuns:

Pai le pui mancare de pisici si o amesteci cu putina carne, ca sa manance boabele.eu una asa faceam, dar la caine big grin

| severus a răspuns:

Invatai, pisica e un pradator, asa ca oricat mananca tot iese la vanatoare,