| Simonica2001 a întrebat:

Pisica mea mananca numai mancare speciala pentru pisici. Cump pot sa il invat sa manance si altceva?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu prea poti sa o dezveti, am 3 pisici care tot asa, mananca doar boabe de pisici, conserve si lapte, insa daca nu am ce le trebuie prefera sa faca foamea. Mai ales daca pisica este de rasa, este mult mai greu de dezvatat. Pisicile sunt cel mai greu de dresat(educat) animale, deoarece sunt independente, si daca nu ai invatat-o de mica sa manance si altceva, acum nu cred ca mai poti.

Decat sa incerci sa nu ii dai mancare de pisici cateva zile, si ii dai altceva, poate se va satura sa faca foamea si va incerca, dar ma indoiesc.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| whatevernvm a răspuns (pentru Simonica2001):

Da, mi-am dat seama. De obicei cele de rasa sunt mai incapatanate decat cele europene, dar la fel de greu de convins, nu cred ca poti face nimic. Pisicile mele sunt las fel si sunt 3..deci ti-o spun din expedienta, am incercat si prefera sa faca foamea.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| singuraticul21 a răspuns:

Pune-i de mancare intr-un vas si las-o de foame va manca

| HaKeRo a răspuns:

Simonica pai lasa-l flamand cateva zile si dupa dai ce mancare vrei tu sa ii dai, dar daca sta mai mult de 2-3 zile dai mancare de pisici sa nu moara

Sper ca te-am ajutat Funda?

Răspuns utilizator avertizat