| lexu32 a întrebat:

Cu ce ar trebui sa imi hranesc iepurele de 4 luni? adica... ce este toxic pentru el. am auzit ca lucerna verde si porumbul e toxic pentru iepure... care ma mai poate sfatui cu ce sa imi hranesc iepurele?

4 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Cu bucatele mici mici de morcov mai bine i l-ai fierbe sau mai inati incearca sa vezi daca il poate manca asa crut dar bucatele mici cu mere si salata. funda? te rog. mersi

| MadduM a răspuns:

Ceea ce trebuie să reţii este că niciodată să nu-i dai iepurelui tău : Conopida, Cartofii cruzi,ceapă,praz,sau flori(crizanteme, zambilă, etc)
Să revenim la întrebare, eu te sfătuiesc să-i dai iarba, fân şi legume (morcovi, patrunjel, broccoli, spanac, frunze de cartof) şi apa schimbăi-o zilnic, iar bolul respectiv curăţă-l frecvent! Sper că te-am lămurit. Pupici!

| KaRy a răspuns:

Am avut iepuri si le dadeam si porumb,nu e toxic. da-le trifoi,morcovi, varza, coji de cartofi, cam orice fel de iarba rolling on the floor de lucerna nu stiu ce sa zic. merge si cu grîu.

| Andreea6031 a răspuns:

Eu am iepurasi acasa si le dau lucerna si porumb si nu au patit nimic. Este foarte important sa nu le dai mancarea uda, deoarece atunci mor. Poti sa le dai si felii de paine uscata, morcovi.