| Nadynaa a întrebat:

Cu ce pot sa hranesc un hamster in afara de mancare speciala dinacea de cumparat?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Ii poti da legume sau fructe proaspete

| dmrtr a răspuns:

Poti sa ii dai si castraveti

| salomeea27 a răspuns:

Hamsterii sunt omnivori adica mananca orice(legume si carne), poti sa incerci sa ii dai varza, morcov nu ti-as recomanda carne mie mi se pare ciudat,

| oceanfreshair a răspuns:

Buna! Poi ei mananca cam de toate...in special fructe si legume insa prietena mea are si ea unul si ii da si pizza si manancalaughingei bine acum nu stiu cat de sanatos e(sper sa nu pateasca nimic)dar lui ii placelaughinglaughing

| RxTx a răspuns:

Eu am avut hamsteri multi ani
lor le plac morcovii varza
dar si tot ce mananci tu
absolut tot ce mananci tu poti sa le dai si lor

| Maream a răspuns:

Morcovi, varza.

| SpatariuMihaela a răspuns:

Fructe si legume dar nu citrice sau mazare cruda sau ceapa sau usturoi sau alimente cu gust puternic.De asemenea apreciaza semintele.
Mai pot manca si orez FIERT sau carne de PUI FIARTA oua FIERTE