| AnDrEy_8110 a întrebat:

Cu ce programe poti face desene animate? Dar sa nu coste bani!
Funda!

Răspuns Câştigător
| MarieBGossipGirl a răspuns:

Windows Movie Maker, Sony Vegas Pro9, Windows Live, iMovie, chestii de genu.

2 răspunsuri:
| ScheißeBeMine a răspuns:

Pentru a face desene animate iti trebuie mii de desene facute de tine de mana sau pe calculator, cu fiecare miscare ale personajelor.

| Alexandru010 a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat sa faci desene ci multa indemanare in manipularea 3D in diferite programe precum Cinema 4D sau geva de genu. Tin sa spun ca aceste "manipulari" solicita foarte mult calculatorul deci daca nu ai multa memorie RAM (de preferat peste 4 GB) si un procesor pe masura nu are rost sa incerci