| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa-mi spal cainele ca sa scape de capuse?

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Pei in mod normail capusele trebuie sa se scoata daca nu ele se inmultesc si ajung la caine in ureche iar daca se intampla asta cainele risca sa inebuneasca, du-l la veterinar iar dupa aia spune-i la veterinar sa-ti recomande un sampon bun, dupa cate stiu si samponu-l antipurici e bun, pune-i cainelui au si o zgarda antipuri, si nu il spala cu sapun sau altceva risca sa faca ceva, iti spun din experienta.Ai grija de elhappy

| elena a răspuns:

Sunt capuse sau purici? Mergi la o farmacie veterina si intreaba acolo, personalul care deserveste este pregatit in acest sens si iti va da raspunsul corespunzator. Este solutia cea mai sigura.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sapun de casa in apa mare.
Apoi folosesti de la farmacia veterinara o fiola de... nu mai stiu cum se cheama. E o substanta, cred ca cea de care zice si Maria. big grin

| maria4320 a răspuns:

Frontline-o gasesti in farmacia veterinara. E o fiola a carui continut il pui asa nediluat pe pielea cainelui la ceafa, unde el nu poate sa ajunga sa se linga.

| adyth a răspuns:

Da, si nu te aventura sa i le scoti tu...sigur stii ca le ramane capatana infipta...si e mai rau

| Chocolate a răspuns:

Awwww...trebuie sa il duci la veterinar sa i le scoata, capusele il pot omora, cunosc o fata care a trebuit sal opereze de urgenta din cauza unei capuse