| AmD a întrebat:

Cu ce se hranesc aricii?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Noi avem doi arici pe langa bloc, i-am vazut noaptea cum misuna si sunt ocrotiti de locatari.De cand au aparut ei, au disparut toti melcii care ne invadasera straturile si de care nu reusiseram sa scapam de ani buni.

| onasis1961 a răspuns:

Cu ce le place!

| kukcy a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este Ariciul isi cauta hrana numai noaptea. Fiind foarte rezistent la toxine, poate consuma o serie de insecte toxice care pentru om ar fi daunatoare: viespi, carabusi, albine si serpi veninosi, oua de pasari, broaste si viermi. Astfel are un rol important in mentinerea controlului asupra inmultirii acestora.
iar daca te mai intereseaza alt ceva despre arici cauta aici http://www.zooland.ro/Ariciul-4922.html.