| Crystal232 a întrebat:

Cu o saptamana in urma am primit un pui de ciobanesc german mascul de 1 luna. Am vazut poze cu parintii care sunt negru cu maro. El e negru complet cu o pata foarte mica de alb in piept. Credeti ca si-ar mai putea schimba blana in maro?

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Este prematur de spus care va fi culoarea blanii cu exceptia petei albe care asa va ramane. Odata cu cresterea culoarea parului se schimba. Uita-te la mine : si eu la cateva saptamani aveam culoarea inchisa. Iti place cum sunt acum?
Bafta!

3 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Nu. Am si eu unul (de 2 luni acum) si al meu are una in piept. Asa este culoarea (majoritatea) la ciobanesc german. Nu stiu de ce. Cresc repede dar musca. Si mananca mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca nu va mai fi la fel pata alba dupa parerea si experienta mea se va largi.